Wspominali bieg z Esslingen do Piotrkowa

Strefa FM Niedziela, 28 kwietnia 20191 2909
W 2017 pobiegli z Esslingen do Piotrkowa, w 2018 z Vienne do Esslingen, a w tym roku planują pobiec z włoskiego Udine do Esslingen. Wszystko to w ramach projektu Go Connect Europe. Obecnie niemiecki biegacz Andreas Weiner z klubu Lima Prima tworzy materiał wideo o biegu z 2017 i w tym celu przyjechał do Piotrkowa.

Ładuję galerię...

Dwa lata temu polscy i niemieccy biegacze w cztery dni pokonali prawie 1000 kilometrów, biegnąc z Esslingen am Neckar do Piotrkowa Trybunalskiego. W planach jest utworzenie kolejnego projektu, w którym miłośnicy biegania pobiegną do kolejnych miast partnerskich. Wszystko ma być udokumentowane w materiale wideo. W minioną sobotę Andreas Weiner z niemieckiego klubu Lima Prima nagrywał dokument o biegu sprzed dwóch lat. Wśród rozmówców znaleźli się wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek oraz przedstawiciele klubu Endorfina, którzy w 2017 pobiegli z Niemiec do Polski. 

 

 

- Miałem przyjemność witać biegaczy w Rynku Trybunalskim. Ciesze się, że wtedy, w roku 800-lecia naszego miasta udało się zrealizować taki projekt. To znakomita wiadomość, że będzie się on teraz bardzo intensywnie rozwijał. Mam nadzieje, że biegacze dotrą także do innych naszych miast partnerskich. Warto się otwierać na nowe formy partnerskiej współpracy. Jest moda na bieganie i to był świetny pomysł - mówił wiceprezydent Andrzej Kacperek. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gm ~gm (Gość)28.04.2019 16:34

Nasi co tydzień z Bubshaim do Piotrkowa lecą i z powrotem i jakoś nikt tego nie przezywa

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat