Wsparcie dla policji i WOPR. Będzie bezpieczniej nad Zalewem Sulejowskim

Strefa FMRegion Poniedziałek, 31 maja 20218 2185
Władze powiatu piotrkowskiego oraz samorządy Sulejowa i Wolborza przekazały finansowe wsparcie na funkcjonowanie patroli ponadnormatywnych policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W poniedziałek nad Zalewem Sulejowskim podpisano porozumienie w tej sprawie.

Ładuję galerię...

O potrzebie realizacji ponadnormatywnych patroli policji oraz wsparcia WOPR świadczą zdarzenia, do których dochodzi w okresie letnim nad Zalewem Sulejowskim. - Co roku mamy dużo pracy nad Zalewęm Sulejowskim. W tamtym roku mieliśmy dwa utonięcia. Wszystkiemu jest winien alkohol i brawura - przyznaje Janusz Ciechanowski, wiceprezes rejonowego WOPR w Piotrkowie.

Policja wraz z WOPR będą pilnować bezpieczeństwa wypoczywających nie tylko na wodzie, ale też na lądzie. - Przeznaczyliśmy ponad 12 tysięcy złotych na wsparcie policji oraz WOPR, żeby zabezpieczyć wypoczywających mieszkańców regionu oraz przyjeżdżających tutaj gości. Mamy nadzieję, że po okresie pandemii nasza lokalna turystyka odżyje. Pamiętajmy, że każdego roku przyjeżdża tutaj kilkanaście tysięcy turystów - mówi Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski.

Wolbórz dla obu służb przekazał łącznie 9 tysięcy złotych, natomiast od władz Sulejowa WOPR otrzymał 4 tysiące. Warto zaznaczyć, że drugi z tych samorządów wsparł policję kwotą 26 tysięcy złotych, ale na mocy innego porozumienia. - Za pięciogodzinną służbę pracujący w patrolu wodnym otrzymują 150 zł, za ośmiogodzinny 200 zł. Patrole ponadnormatywne będą tu funkcjonować do 15 września - mówi insp. Krzysztof Dąbrowski, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie.

Policjanci oraz przedstawiciele WOPR apelują do wypoczywających nad wodą o rozsądek.


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Grz ~Grz (Gość)01.06.2021 18:49

Zniszczyli Ośrodek u Łysego a teraz dofinansowują WOPR. Ciekawe, gdzie będzie patrolował,

41


Ełmir ~Ełmir (Gość)01.06.2021 21:25

A kto płaci ? Pan płaci i pani płaci. Ludzie płacą. Tak nawiasem panie burmistrzu Sulejowa to policja w tym kraju to nie ma własnego budżetu ? Na ściganie za brak maseczki itp. mają, a na bezpieczeństwo obywateli to już nie ma ? Mało to w gminie potrzeb ? Słyszymy ciągle, że nie ma pieniędzy. Jak to było ? ,,Świat na głowie w Sulejowie ?"

61


szumi ~szumi (Gość)02.06.2021 07:15

Jak będzie bezpieczniej? Było czterech policjantów, będzie dwóch. Rozumiem, że im mniej tym bezpieczniej.

40


ahut ~ahut (Gość)01.06.2021 17:54

Wszystko idzie w dobrą stronę tylko gdzie wypoczywać nad zalewem skoro całą infrastrukturę skutecznie się likwiduje: Camping u Łysego - nowe warunki dzierżawy to jakaś kpina brak jakiejkolwiek gwarancji tylko wymóg doinwestowania a po sezonie wypowiedzenie umowy? parodia , Ośrodek Borki - nowy właściciel miał kontynuować działalność wypoczynkową wg. zapewnień władzy, a co tam teraz powstaje? Szkoda taki potencjał w takim miejscu - centrum Polski dobrze skomunikowany z największymi aglomeracjami: Łódź, Warszawa Śląsk. A mogłoby dobrze wszystkim służyć :(

70


Flaszka z bab ~Flaszka z bab (Gość)01.06.2021 17:44

siwek będzie czuwał?

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat