Wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorców

Strefa FM Środa, 24 lutego 20215 2362
Mikro oraz mali przedsiębiorcy poszkodowani w wyniku pandemii mogą ubiegać się o wsparcie z piotrkowskiego Powiatowego Urzędu Pracy na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Jednorazowa dotacja z Funduszu Pracy może wynieść do 5 tys. złotych.
fot. pixabay.com

- Do otrzymania dotacji uprawnieni są przedsiębiorcy, którzy w dniu 30 listopada 2020 roku jako przeważającą prowadzili działalność oznaczoną jednym z kodów, które znajdują się w rozporządzeniu Rady Ministrów. Ważne jest również, aby działalność we wspomnianym wcześniej terminie nie była zawieszona - mówi Dorota Cudzich, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.

Wśród branż, które kwalifikują się o uzyskania dofinansowania są m. in. gastronomia, turystyka czy działalność noclegowa. Pełną listę 48 kodów PKD uprawniających do otrzymania wsparcia znajdziecie na stronie Powiatowego Urzędu Pracy.

- Aby otrzymać dotację należy udokumentować również, że przychód z działalności uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku, był niższy co najmniej o 40% w stosunku do przychodu uzyskanego w miesiącu poprzednim lub w analogicznym miesiącu roku poprzedniego - dodaje dyrektor piotrkowskiego PUP-u.

Przedsiębiorca, który otrzyma wsparcie musi również prowadzić działalność gospodarczą przez minimum trzy miesiące od dnia uzyskania dotacji.  

 

Dotację dla mikro i małych przedsiębiorców można łączyć z innymi formami wsparcia ze środków publicznych np. z Tarczy Antykryzysowej. 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_rurhrr ~gość_rurhrr (Gość)24.02.2021 20:51

Dajcie ludziom pracować, a nie dajecie im pieniądze z ich własnych podatków.

40


łosiedlowy łoś ~łosiedlowy łoś (Gość)24.02.2021 17:35

Zniszczyć kogoś, pozbawić dorobku życia, a potem "łaskawie" rzucić ochłap z pańskiego stołu, pod warunkiem, że się stanie przed urzędnikiem na dwóch łapkach i stos dokumentów doniesie.
Vivat socjalizm i zamordyzm! Plandemia drogą do powszechnej szczęśliwości!

50


gość_krzywonos ~gość_krzywonos (Gość)24.02.2021 13:55

Ach te spontanicznie zaplanowane akcje

30


gość_5g  pali mózg ~gość_5g pali mózg (Gość)24.02.2021 13:41

Od marca 2020 zamknęli 50 000 przedsiębiorstw w polsce i nic nie powiedzieli, ale ze wesprza pięciu albo dziesięciu będą trąbić na cały swiat

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat