Wrak nie zostanie usunięty, bo... nie powoduje utrudnień

Tydzień TrybunalskiRegion Niedziela, 29 września 201919 11248
Od około miesiąca przy drodze wojewódzkiej 473 w pobliżu miejscowości Wola Kamocka w powiecie piotrkowskim stoi porzucony wrak samochodu. Sprawę niejednokrotnie zgłaszali nam czytelnicy, którzy pytają, które służby powinny zająć się tą sprawą.
kontakt@epiotrkow.pl

Jak udało nam się ustalić, mężczyzna jadący tym samochodem, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, po czym wpadł do rowu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że właściciel auta zobowiązał się do samodzielnego uprzątnięcia rozbitego pojazdu. Do tej pory jednak tego nie zrobił.

 

Poszukiwanie służb oraz instytucji, które powinny zająć się wrakiem rozpoczęliśmy od zarządcy drogi wojewódzkiej 473, przy której stoi porzucony samochód, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. - Zgodnie z przepisami policja albo straż miejska musi wydać polecenie uprzątnięcia takiego samochodu. Musi być on przetransportowany na parking wskazany przez starostę. Nie otrzymaliśmy na razie takiego polecania, więc nie możemy go usunąć. Jest to mienie ruchome i podlega przepisom - tłumaczy Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW.

 

Od razu wykluczyliśmy straż miejską, ponieważ teren jej działania nie obejmuje przecież powiatu piotrkowskiego. Z naszych informacji wynika, że policja może podjąć w tej sprawie działania pod warunkiem, że pojazd stwarza utrudnienia w ruchu drogowym. Czekamy na oficjalne stanowisko Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie w tej sprawie.

 

Interwencję podjęła za to gmina Grabica. Jak tłumaczy wójt Krzysztof Kuliński, wielokrotnie kontaktował się w tej sprawie z piotrkowską policją, niestety... bez skutku. - Moim zdaniem porzucony pojazd powoduje zagrożenie w ruchu drogowym. Co prawda stoi on na poboczu, ale w tym miejscu jest zakręt. Wielu kierowców przypatruje się w obawie, że przed chwilą mogło tutaj dojść do wypadku – mówi K. Kuliński.

 

Sytuacja wydaje się patowa. Skoro służby są bezradne, to cała nadzieja w właścicielu porzuconego pojazdu. Zgodnie z przepisami, ma 6 miesięcy na odholowanie rozbitego pojazdu. Potem pojazd może być zlicytowany przez gminę.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.09.2019 09:44

Wstawić ogłoszenie że darmowe części do Vectry b i sami ja rozbiora

80


gość ~gość (Gość)29.09.2019 09:44

Nie ma złomiarzy we Woli ?

80


gość ~gość (Gość)29.09.2019 09:24

Poczekać jeszcze trochę to sam zniknie.

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat