Wrak nie zostanie usunięty, bo... nie powoduje utrudnień

Tydzień TrybunalskiRegion Niedziela, 29 września 201919 10933
Od około miesiąca przy drodze wojewódzkiej 473 w pobliżu miejscowości Wola Kamocka w powiecie piotrkowskim stoi porzucony wrak samochodu. Sprawę niejednokrotnie zgłaszali nam czytelnicy, którzy pytają, które służby powinny zająć się tą sprawą.
kontakt@epiotrkow.pl

Jak udało nam się ustalić, mężczyzna jadący tym samochodem, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, po czym wpadł do rowu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że właściciel auta zobowiązał się do samodzielnego uprzątnięcia rozbitego pojazdu. Do tej pory jednak tego nie zrobił.

 

Poszukiwanie służb oraz instytucji, które powinny zająć się wrakiem rozpoczęliśmy od zarządcy drogi wojewódzkiej 473, przy której stoi porzucony samochód, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. - Zgodnie z przepisami policja albo straż miejska musi wydać polecenie uprzątnięcia takiego samochodu. Musi być on przetransportowany na parking wskazany przez starostę. Nie otrzymaliśmy na razie takiego polecania, więc nie możemy go usunąć. Jest to mienie ruchome i podlega przepisom - tłumaczy Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW.

 

Od razu wykluczyliśmy straż miejską, ponieważ teren jej działania nie obejmuje przecież powiatu piotrkowskiego. Z naszych informacji wynika, że policja może podjąć w tej sprawie działania pod warunkiem, że pojazd stwarza utrudnienia w ruchu drogowym. Czekamy na oficjalne stanowisko Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie w tej sprawie.

 

Interwencję podjęła za to gmina Grabica. Jak tłumaczy wójt Krzysztof Kuliński, wielokrotnie kontaktował się w tej sprawie z piotrkowską policją, niestety... bez skutku. - Moim zdaniem porzucony pojazd powoduje zagrożenie w ruchu drogowym. Co prawda stoi on na poboczu, ale w tym miejscu jest zakręt. Wielu kierowców przypatruje się w obawie, że przed chwilą mogło tutaj dojść do wypadku – mówi K. Kuliński.

 

Sytuacja wydaje się patowa. Skoro służby są bezradne, to cała nadzieja w właścicielu porzuconego pojazdu. Zgodnie z przepisami, ma 6 miesięcy na odholowanie rozbitego pojazdu. Potem pojazd może być zlicytowany przez gminę.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)29.09.2019 13:38

Zadzwonić do Marka i Edka z programu Złomowisko PL.

180


gość ~gość (Gość)30.09.2019 17:41

Ciekawe ile leży tym rowie?
Blisko policji kierunku Grabicy.

20


gość ~gość (Gość)30.09.2019 14:54

No jechałem dzisz do Grabicy ,leży sobie samochód.
Na samym skrzyżowaniu rowie

20


987 ~987 (Gość)29.09.2019 10:08

Na piotrkowskiej parkingach takich pełno i żadne służby nie widzą problemu
Kostromska -Skoda Octavia,
Norwida - srebrne Ford Focus
Belzacka -Fiat Uno
Modrzewskiego - białe Volvo
I pewnie wiele więcej....
Niektóre jeszcze w lepszym stanie ale już niechody :-(

120


gość ~gość (Gość)30.09.2019 03:19

Ja się pytam naprawdę gdzie ta straż miejska

13


gość ~gość (Gość)29.09.2019 17:17

Rozpędzony- ty geniuszu !!!

04


Rozpędzony ~Rozpędzony (Gość)29.09.2019 15:09

Na temat piotrkowskiej policji to już nie chcę się wypowiadać... Oni nigdy nic nie mogą... Ta komenda to jakiś cyrk... Może czas najwyższy żeby ktoś w końcu skontrolował tą instytucję...
Taka mała podpowiedź do panów "policjantów" wezwać lawetę i odholować na parking policyjny na koszt właściciela pojazdu...

61


gość ~gość (Gość)29.09.2019 10:15

Ja bym go tam w spokoju zostawił. Inni kierowcy przynajmniej widzac ten wrak zwalniają i jadą przepisowo. Sam się nadzialem w zeszła środę. Ale stan auta wygląda jakby "edkowi" z busa wypadł. Jeszcze 2 tygodnie i same plastiki zostaną hihi

140


gość ~gość (Gość)29.09.2019 12:45

Z tyłu auto wygląda jak świeżo po wypadku, leży w rowie, mało brakowało a zadzwoniłabym po służby.

40


chłop małorolny ~chłop małorolny (Gość)29.09.2019 12:27

jeżdżą takimi drogocennymi złomami a póżniej krzyczą, że im parkingów brakuje

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat