Wrak na Norwida jak stał, tak stoi

ePiotrkow Piątek, 08 lipca 201631 11059
Przeżarty rdzą, spalony i zdezelowany opel vectra to stały element krajobrazu w okolicy ulicy Norwida. Znajduje się tam już od ponad roku.

Ładuję galerię...

Z pytaniem, co można zrobić ze szpecącym okolicę autem, zwróciliśmy się do Straży Miejskiej. Potwierdzono, że Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zwróciła się do strażników z prośbą o interwencję. Wytłumaczono nam ponadto, że istnieją dwa przepisy, w oparciu o które można działać: prawo o ruchu drogowym oraz ustawa o odpadach i recyklingu pojazdów. Jeżeli auto byłoby zaparkowane na pasie drogi publicznej, podlega przepisom prawa o ruchu drogowym, które dają policji lub straży miejskiej prawo do odholowania go na płatny parking wyznaczony przez starostę.

 

 Auto znajduje się jednak na terenie spółdzielni mieszkaniowej, dlatego należy działać w oparciu o ustawę o odpadach i recyklingu pojazdów. - W tym przypadku ustalamy właściciela i nawiązujemy z nim kontakt. Dopóki nie uzyskamy od niego oświadczenia, że zamierza się pozbyć tego auta, nie można nic zrobić – tłumaczy komendant Straży Miejskiej, Jacek Hofman. Dopiero wówczas auto będzie mogło zostać oddane do punktu recyklingu.

 

Problem jest jeszcze bardziej złożony. Z właścicielem nie ma kontaktu. Udało się nam dowiedzieć, że przebywa on za granicą. Korespondencja jest wysyłana do miejsca, w którym właściciel jest zameldowany. Prośby i wezwania po prostu do niego nie docierają. Wygląda na to, że vectra jeszcze trochę postoi, bo sytuacja jest patowa.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Trafił ~Trafił (Gość)11.07.2016 10:33

Rozwiązanie jest proste. 4-5 'silniejszych' mężczyzn i przeciągnąć go na środek ulicy Norwida i zadzwonić na policje ,że auto blokuje swobodny przejazd ulicą. Przypadek z osiedla Wyzwolenia się sprawdził, więc może tutaj też zadziała.

50


tylko_wołga ~tylko_wołga (Gość)11.07.2016 10:06

Biały Lanos pod Szkołą Muzyczną też od dawna blokuje tam cenne miejsce parkingowe

40


~qqkuj ~~qqkuj (Gość)11.07.2016 10:03

Dajcie spokój tej straży miejskiej! Oni są przecież bardzo zapracowani i zajęci blokowaniem kół, wlepianiem mandatów za nieposprzątanie po psie i karaniu rowerzystów, którzy chcę jechać bezpiecznie po chodniku. Mają co robić, więc odwalcie się od nich! To że pomagają nie ludziom a stoją na straży ciągłego dopływu gotówki dla urzędników nie oznacza, że można mieć do nich od razu pretensje!

50


Kitraż ~Kitraż (Gość)11.07.2016 08:26

Może to chłopaki z Poprzecznej - Armii Krajowej - Dmowskiego go podpalili? Słyszałem że oni po samochodach lubią skakać?

30


CharlieP CharliePranga10.07.2016 08:29

Niemiec płakał,jak podpalał.

31


ep ~ep (Gość)09.07.2016 13:24

Straż Miejska ma ogólnie problem z przyjmowaniem zgłoszeń. Moja próba zgłoszenia lanosa zalegajacego od dłuższego czasu na parkingu koło kościoła NSJ (samochód obrośnięty wokoło chwastami, więc stoi już długo) skończyła się delikatnie mówiąc " odesłaniem mnie z kwitkiem "-pan strażnik nawet nie miał odwagi się przedstawić. Na moje stwierdzenie, że jest urzędnikiem opłacanym z naszych podatków ,podał mi tylko nr służbowy.
A samochód jak stał tak stoi. Zajmuje tylko miejsce komuś kto mieszka przy ulicy Kościelnej.

31


Mieszkaniec Norwida ~Mieszkaniec Norwida (Gość)09.07.2016 13:13

To auto to stoi tam już z 2-3 lata :)

40


alejaja ~alejaja (Gość)09.07.2016 11:52

Sprawa jasna pan Hoffman nic nie może zrobić, to po co w ogóle istnieje, wiedziałem to już podczas powstawania tej straży bo wtedy zwolniono mnie z pracy dla zrobienia miejsca dla nic nie mogących zrobić.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat