Wraca budżet obywatelski województwa łódzkiego

Łódzkie Wtorek, 14 lipca 20208 1283
Samorząd Województwa Łódzkiego wznowił czwartą edycję Budżetu Obywatelskiego ŁÓDZKIE NA PLUS, która została wstrzymana z powodu pandemii koronawirusa. Pula przeznaczona na pomysły mieszkańców to 6 milionów złotych.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, w ramach budżetu obywatelskiego wyodrębniona została pula wojewódzka oraz 24 pule powiatowe. Mieszkańcy regionu mogli zgłaszać zadania wojewódzkie o charakterze inwestycyjnym i remontowym oraz zadania powiatowe, nieinwestycyjne. Zgłaszane projekty mogły dotyczyć zadań o charakterze: sportowym, bezpieczeństwa publicznego, turystycznym, z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, upowszechniania folkloru związanego z regionem oraz upowszechniających kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej.

 

W przypadku zadań wojewódzkich projekty mogli składać mieszkańcy całego województwa łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych mieszkańcy danego powiatu, do którego puli zgłoszony został projekt.

Szacunkowy koszt realizacji projektu w ramach puli wojewódzkiej nie może być niższy niż 100 000 zł ani wyższy niż 500 000 zł, a projektu w ramach puli powiatowej nie może być niższy niż 5 000 zł ani wyższy niż 40 000 zł.

 

Zgłoszone zadania zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. Ostateczny wykaz projektów dopuszczonych do głosowania zostanie udostępniony na stronie www.bo.lodzkie.pl.

 

Do realizacji przyjęte zostaną te zadania, które uzyskały największą liczbę głosów w danej puli. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2021 roku.

 

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie bo.lodzkie.pl. Można też skontaktować się z pracownikami zajmującymi się budżetem obywatelskim za pośrednictwem skrzynki pocztowej bo@lodzkie.pl lub Messengera https://www.facebook.com/BudzetObywatelskiLodzkie/.

 

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego ŁÓDZKIE NA PLUS.

 

Zakończenie weryfikacji formalnej i merytorycznej złożonych projektów – do 24 lipca 2020 r.

 

Ogłoszenie listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych - do 31 lipca 2020 r.

 

Rozpatrzenie odwołań autorów zadań przez Zarząd Województwa Łódzkiego - do 1 września 2020 r.

 

Głosowanie mieszkańców Województwa Łódzkiego – 7 września – 18 września 2020 r.

 

Ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców Województwa Łódzkiego - do 16 października 2020 r.

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gdzie jest marszałek ~gdzie jest marszałek (Gość)16.07.2020 07:49

A gdzie jest nasz Zbigniew - Szacowny WICE Marszałek Ziemba? Coś po wyborach zamilkł?
Taki aktywny był przed wyborami.
My wierni poddani prosimy wróć Panie Marszałku. Błagamy!!!

10


gościu ~gościu (Gość)14.07.2020 14:14

Kupta w końcu za te pieniędze cichszego skajwana bo przy tym g**** chwili spokoju człowiek nie ma. Cały weekend tylko słychać brzęczenie nad miastem i nic więcej. Mało tego. Jak dla spokoju chce pojechać wtedy za miasto to to g*** przylatuje i brzęczy też tam. Już nerwicy człowiek dostaje od tego.

64


gość ~gość (Gość)14.07.2020 20:40

Gdzie pieniądze są za las?

12


gość ~gość (Gość)14.07.2020 18:38

Lubie kaszane

12


burok z piotrkowa burok z piotrkowaranga14.07.2020 17:49

Budowa w tym pipidówku trybunalskim kliniki psychiatrycznej dla przeciwników Skyvana.
Trzeba pomóc biednym,chorym "ludziom".

45


xn. ~xn. (Gość)14.07.2020 16:20

To jeszcze coś zostało w budżecie? A jak tam będzie przebiegała realizacja tekturowych czeków wyborczych? Czekamy na przelewy.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat