Wprowadzono ułatwienia w załatwianiu spraw urzędowych

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 24 kwietnia 20203 2192
Piotrkowianie, którzy nie posiadają profilu zaufanego będą go mogli założyć bez konieczności wizyty w urzędzie. W czwartek (23 kwietnia) uruchomiony został tymczasowy profil zaufany, który umożliwi załatwienie spraw bez wychodzenia z domu.

Aby załatwić sprawy urzędowe online potrzebne jest posiadanie profilu zaufanego. Ze względu na COVID-19 i wprowadzenie szczególnych zasad obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta ograniczone było osobiste potwierdzenie go. Nie wszyscy posiadali też konto w banku, który umożliwiał założenie profilu zaufanego.


- Dzisiaj Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło tymczasowy profil zaufany – mówi Bogdan Munik, sekretarz miasta. – Pozwala on załatwić większość spraw, jednak nie ma potrzeby potwierdzania go osobiście w urzędzie.

 

Jak założyć tymczasowy profil zaufany?
Pierwszym i najważniejszym krokiem na drodze do posiadania tymczasowego profilu zaufanego jest wizyta na portalu www.gov.pl. Tam wybierzcie e-usługę „Załóż profil zaufany”, a w niej – tymczasowy profil zaufany. Jesteście na miejscu? Kliknijcie przycisk „Załóż tymczasowy profil zaufany”. Od teraz system będzie Was prowadził za rękę – czytamy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Szczegółowe informacje TUTAJ.

 

Aby potwierdzić tymczasowy profil zaufany konieczna będzie videorozmowa z urzędnikiem.

 

Jak będzie wyglądała videorozmowa?

  1. Urzędnik do Ciebie zadzwoni i poda Ci numer Twojego wniosku. Sprawdź, czy numer się zgadza z tym, który wysłano Ci w potwierdzeniu. Jeśli tak, możesz kontynuować rozmowę.
    2. Na Twój adres e-mail dostaniesz link do rozmowy video. Rozmowa odbędzie się za pomocą aplikacji wskazanej we wniosku. Kliknij przesłany link (w aplikacji Skype kliknij dodatkowo zielony przycisk Zadzwoń).
    3. Urzędnik poprosi Cię o potwierdzenie, że dane we wniosku są prawdziwe i aktualne. Przedstawi zasady korzystania z tymczasowego profilu zaufanego i poprosi o okazanie dowodu tożsamości w taki sposób, by mógł przeczytać jego treść.
    4. Jeśli cały proces przebiegnie pomyślnie, Twój profil zaufany zostanie potwierdzony przez urzędnika. Potwierdzenie założenia PZ dostaniesz na swój adres e-mail.

Tymczasowy profil zaufany ważny jest przez trzy miesiące.

 

za: UM Piotrków Trybunalski


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.04.2020 13:25

A czy urzędnicy i włodzrze naszego miasta mają pojęcie, że bardzo duża grupa ludzi (nie tylko straszych) nie poruszają się biegle po komputerze, a nawet są tacy co go poprostu nie mają? Czy już wszystkim ludziom ten internet mózki powysuszał?

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat