Wprowadzono nowe wnioski paszportowe

Strefa FMKraj Wtorek, 23 lipca 20190 2567
Chcecie wyrobić sobie paszport? Przypominamy, że teraz obowiązują nowe wnioski. Nie trzeba już podawać miejsca stałego pobytu, ale należy podać adres do korespondencji. Zrezygnowano też między innymi z rysopisu i informacji o znakach szczególnych. Ale na tym nie koniec.
Fot.: pixabay.

Podczas wakacji w biurach paszportowych kolejki są dłuższe, dlatego warto odpowiednio się przygotować przed wizytą w urzędzie, żeby skrócić całą procedurę, przeczytajcie więc co zmieniło się w obowiązujących od 19 lipca wnioskach.

 

 - Wniosek został dostosowany do obowiązujących przepisów o danych osobowych - RODO, przede wszystkim osoby poniżej 18 roku życia nie muszą już mieć ze sobą legitymacji szkolnej, ponieważ według prawa podlegają obowiązkowi szkolnemu, dlatego ta ulga przysługuje im automatycznie - wyjaśnia specjalista Sebastian Antczak.

 

Druku nie można pobrać z internetu, trzeba stawić się osobiście w oddziale paszportowym. I lepiej nie czekać do ostatniej chwili przed wyjazdem za granicę, bo wyrobienie paszportu trwa nawet trzydzieści dni.

 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat