Wprowadzą ograniczenie prędkości na Brzeźnickiej

ePiotrkow Środa, 05 września 20185 4156
W lipcu pisaliśmy o problemach drogowych mieszkańców z ul. Brzeźnickiej w Piotrkowie. Ludzie skarżyli się na nadmierną prędkość przejeżdżających tamtędy samochodów, a co za tym idzie unoszące się tumany kurzu. Problemem był też niebezpieczny zakręt przy jednej z posesji. Sprawą zajęła się Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, tylko czy proponowane rozwiązania zadowolą mieszkańców?
fot. archiwum epiotrkow.pl

Problematyczny odcinek Brzeźnickiej nie jest utwardzony, mimo to kierowcy jeżdżą tamtędy bardzo szybko. Za szybko. Przez unoszący się kurz mieszkańcy nie mogli otwierać okien. Proponowali więc wprowadzenie ograniczenia prędkości do 20 km/h.

 

Kolejnym problemem jest niebezpieczny zakręt, który znajduje się na wysokości posesji nr 70. Doszło tam już do kilku kolizji, ponieważ widoczność w tym miejscu jest ograniczona. Propozycja mieszkańców to ustawienie w tym miejscu lustra.

 

Ostatnią z poruszanych przez piotrkowian kwestii związana była z parkowaniem. Popołudniami i w weekendy mieszkańcy chętnie korzystają z ogródków działkowych przy Brzeźnickiej, samochody pozostawiają na poboczach po obu stronach drogi, co znacznie utrudnia poruszanie się. Miejscowi proponowali, by po jednej stronie postawić znak zakazu zatrzymywania się.

 

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego analizowała problemy komunikacyjne na ulicy Brzeźnickiej w Piotrkowie. Członkowie Komisji przeprowadzili wizję lokalną w terenie. Jakie wnioski? - Komisja negatywnie zaopiniowała wniosek o ustawienie znaku B-36 (zakaz zatrzymywania – przyp. red.) przy ogródkach działkowych oraz montaż lustra drogowego na łuku drogi przy posesji nr 70 - odpowiada w piśmie skierowanym do redakcji Strefy FM Krzysztof Byczyński, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. - W ocenie Komisji należy jednak ustawić dodatkowe oznakowanie B-33 (ograniczenie prędkości – przyp. red.) do 30 km/h na ul. Brzeźnickiej – dla kierunku od ulicy Pawłowskiej – za skrzyżowaniem z ul. Pawłowską. Oznakowanie to zostanie uzupełnione przez zarządcę drogi do końca września. 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Fred1 ~Fred1 (Gość)05.09.2018 19:40

Tak i fotoradar niech tam ustawią !!!!

81


Gość1245 ~Gość1245 (Gość)05.09.2018 16:22

Skoro przeszkadza kurz , to może szacowne miasto położyło by asfalt , chodnik oraz ścieżkę rowerową, zdecydowanie mniejszy koszt niż MEDIATEKA

71


takijeden ~takijeden (Gość)05.09.2018 12:33

Często słyszę o negatywnych opiniach. Komisja bezpieczeństwa czy niebezpieczeństwa?

50


Jan Kowalski ~Jan Kowalski (Gość)05.09.2018 12:00

A może nakazać przepychanie auta?

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat