Wpadli w poślizg, jechali za szybko

ePiotrkow Sobota, 16 stycznia 201618 11296
Do dwóch wypadków drogowych, których przyczyną była nadmierna prędkość, doszło w piątek na drogach powiatu piotrkowskiego.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce ok. godz. 15.40 w Studziankach (kierunek na Katowice). 37-letnia kierująca samochodem kia cee'd nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, utraciła panowanie nad autem i uderzyła w bariery energochłonne. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Była trzeźwa.

 

Do wypadku doszło też w Ręcznie na ulicy Głównej ok. godz. 16.55. Kierowca citroena, jadąc od strony Gorzkowic, nie dostosował prędkości do warunków, wpadł w poślizg, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Zarówno kierowca, jak i pasażerka trafili do szpitala. Mężczyzna ma złamaną nogę, kobieta wstrząśnienie mózgu.

 

Kierowca był trzeźwy.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.01.2016 22:39

Ktoś z was wie z jaką prędkością jechali ci kierowcy i co tak naprawdę się stało???!!!! A może wiecie też dlaczego policja nie podała pełnych informacji o tym jak tir wjechał prawie na tę kobietę i odjechał nie interesując się niczym. A ta prędkość dostosowana do warunków jakie były na drodze to niby jaka?! Bo patrząc na zaangażowanie służb drogowych to w domu trzeba pozostać!

30


oj tam ~oj tam (Gość)18.01.2016 15:53

Sądząc po komentarzach zimowe utrzymanie dróg powiatowych i gminnych w gm Ręczno jest super,to dlaczego jest tak jak jest?Gdy za drogi powiatowe odpowiadał powiat było niezle ale wójt przejął opiekę nad nimi to bez łyżew nie wychodz.Gdyby kierowcy służb ratunkowych dostosowali prędkość do warunków na drodze i przyjechali za póżno,zdecydowanie za pózno,czyja byłaby wina?kierowcy który dostosował prędkość,bo jest odpowiedzialny za ratownika,sprzęt,czy firma która zaoszczędziła tonę piasku i 10 l paliwa?

20


Zanzi ~Zanzi (Gość)18.01.2016 07:55

Drogowcy są od tego, żeby zminimalizować trudności na drogach, związane z aurą. Cudów też nie zrobią. Także zdrowy rozsądek przede wszystkim. A jak widać po opisywanych zdarzeniach, kierowca, wsiadając do auta, zostawia rozsądek w domu :)

41


F2q F2qranga18.01.2016 11:20

Taak, pamiętam jazdę do Radomska chyba 3 albo 4 lata temu. Tam gdzie kończy się Piotrków, zaczyna się odśnieżona droga ;) Chyba niewiele się zmieniło.

11


Snieg ~Snieg (Gość)18.01.2016 11:19

Ręcznik swoje mądrości wstać sobie w D.... jak masz coś do.powiedzenia to podpisz się swoimi nazwiskiem.

20


kierujący ~kierujący (Gość)17.01.2016 00:59

Ludzie zrozumcie raz na zawsze ! Choćby było śniegu po pachy to kierujący pojazdem musi dostosować prędkość do panujących warunków i to bez znaczenia czy jedzie autostradą czy drogą powiatową jeśli nie ma możliwości jechać dalej lub jego umiejętności na to nie pozwalają powinien zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu a co do obsługi dróg szybkiego ruchu w naszym regionie to naprawdę nie jest tak źle, dla wszystkich nie znających tego tematu od kuchni zawsze będzie coś nie tak, nie liczcie na to że przy intensywnym opadzie śniegu po kilkunastu minutach będzie widoczny efekt, środek któru jest wysypywany musi zacząć reagować co innego jest na mieście gdzie panowie sypią samym piachem ale to inna para kaloszy

102


sklave sklaveranga16.01.2016 10:41

Fajne to jest cytuję: nie dostosowała prędkości do warunków na drodze. No i łubudu po kieszeni. A nie powinno być tak: służby drogowe nie wywiązały się ze swoich zobowiązań i doszło do wypadku. I łubudu po kieszeni odpowiedzialnego za stan nawierzchni w tym rejonie. Wyobraźcie sobie ile byłoby mniej tragedii na drogach.
Więcej na http://sklave.manifo.com/aktualnosci

1716


Ręcznik ~Ręcznik (Gość)16.01.2016 16:16

Wszystko przez Potaczałe nie posypał drogi i juz wypadek.

94


polaczki cebulaczki ~polaczki cebulaczki (Gość)16.01.2016 19:22

Nauczcie się jeździć wolniej jak warunki są złe a nie narzekacie na drogowców..

116


O ~O (Gość)16.01.2016 22:29

Jest slisko jedziemy wolniej ciezko pomyśleć. Jestem pewien ze Ci ktorzy mieli te wypadki sami widza ze jechali za szybki szkoda ze po czasie ale moze lepiej tak niz śmiertelny wypadek

93


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat