Wolontariusze z Indii w ZSP nr 2

ePiotrkow Piątek, 11 marca 20162 2273
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim po raz siódmy uczestniczy w projekcie Peace Cross-Cultural Understanding we współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. Do szkoły przyjechało dwóch wolontariuszy. Jednym z nich jest Abhishek pochodzący z Indii.

- Jedna z moich najlepszych przyjaciółek pochodzi z Polski. Ma na imię Maria i mieszka w Gdańsku. To ona sprawiła, że zacząłem współpracować z AIESEC i zainteresowała mnie Polską, kulturą waszego kraju i ludźmi. Uwielbiam polską gościnność i polskie jedzenie. Kocham pierogi! - opowiada Abhishek.

 

W ramach projektu wolontariusze są zakwaterowani (na czas pobytu) u polskich rodzin. -  Jestem bardzo zadowolona, że mogłam spędzić choć trochę czasu z Abhishekiem, bo jest naprawdę świetną osobą. Na początku, zanim jeszcze przyjechał, w domu był taki mały chaos, ponieważ nie wszyscy byli pewni co do tego, jak to będzie w ogóle wyglądać. Kiedy przyjechał, okazało się, że zdobył sympatie wszystkich domowników - opowiada Adriana, która przyjęła Abhisheka do swojego domu. 

 

Szkoła zdecydowała się na udział w projekcie, ponieważ - jak podkreśla nauczycielka Beata Ryżewska - jest to doskonała okazja dla uczniów do praktycznej nauki języka angielskiego.

 

W ramach projektu wolontariusze przez cały tydzień prowadzili zajęcia w szkole, pokazując kulturę własnego kraju, swoje zwyczaje i obyczaje.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

hyh ~hyh (Gość)12.03.2016 09:19

niech Abiszek opowie tej swojej kolezance jak sie traktuje kobiety w indiach :) o gwaltach, podpaleniach itp :)

38


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat