Wolbórz w Klastrze Energii

Region Środa, 25 kwietnia 20184 2812
Wolbórz, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Rawa Mazowiecka, Rzeczyca i Politechnika Częstochowska będą razem tworzyć Klaster Energii. 19 kwietnia w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim podpisano w tej sprawie list intencyjny. Do współpracy zostaną również zaproszeni przedsiębiorcy z tego obszaru. To efekt wcześniejszych spotkań i konferencji.

- Utworzenie Klastra Energii ma na celu zwiększenie efektywności wspólnych działań poprawiających warunki życia mieszkańców poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń, zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego i osiągnięcie samowystarczalności energetycznej poprzez budowę własnych źródeł opartych o lokalne zasoby paliwowe, a w szczególności wykorzystanie odnawialnych źródeł energii - mówił Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Maz. Gminy będą współpracować przy opracowaniu wspólnej Strategii Rozwoju Klastra, pozwalającej na realizację powyższych celów ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych sposobów wytwarzania, magazynowania, dystrybucji, sprzedaży i rozliczania energii elektrycznej i ciepła.

 

Wspólne działania w Klastrze Energii służyć będą kreowaniu pozytywnego wizerunku samorządów jako atrakcyjnego miejsca dla rozwoju przemysłu, usług, a jednocześnie przyjaznego środowisku naturalnemu. - Myślę, że to pierwszy ważny krok, zdajemy sobie sprawę, jako samorządowcy, że klaster energetyczny dotyczył będzie przede wszystkim przedsiębiorstw i mam nadzieję, że uda nam się ich przekonać do współpracy. To da nam wszystkim możliwości dofinansowania energii zielonej, o którą najbardziej nam chodziło, a z drugiej strony da też odbiorców. Wspólnie z podmiotami, które podpisały list możemy uzyskać spore dofinansowania ze strony ministerstwa, bo właśnie o to zabiegamy. Dziś musimy wspólnie przekonać przede wszystkim nasze rady, ponieważ będziemy musieli podjąć stosowne uchwały - powiedział Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lolek ~Lolek (Gość)25.04.2018 10:43

Witek Ty wyjedź za granice gminy, województwa, kraju... zobacz ile wiatraków jest w Niemczech, Francji, Holandii. Zobacz ile jest biogazowni w tych krajach. A biogazownie to dla naszego terenu powiatu piotrkowskiego, gdzie trzody chlewnej bardzo dużo, zbawienie... brak smrodu z gnojowicy, bo ta pakowana jest do biogazowni a z tego energia elektryczna. Witek jesteś mega zacofanym człowiekiem, współczuje ci chłopino.

11


Witek ~Witek (Gość)25.04.2018 09:34

Kolejna okazja do świętowania tak się bawi władza kosztem podatnika. Wiatraków więcej nie postawia bo nikt się nie zgodzi dla przykładu odległość od zabudowań we Francji to 2900 metrów a Niemcy to 3 kilometry ,w stanach ta strefa wynosi 10 km. Z Polski śmietnik chcą zrobić kosztem społeczeństwa

12


grrr ~grrr (Gość)25.04.2018 08:43

Z tą zieloną energią to jak z niektórymi lekami... Mówią że dobre a za rok czy dwa wycofane z obiegu bo jak się okazuje były szkodliwe dla zdrowia....To samo z "zieloną" energią..... najpierw namawiali na fotowoltanikę, później na wiatraki.....

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat