Wolbórz inwestuje w rozwój sportu

Strefa FMRegion Niedziela, 04 lutego 20185 2974
Rozbudowa kompleksów sportowo-rekreacyjnych i przyznanie dotacji dla organizacji upowszechniających kulturę fizyczną i sport - to działania, których w 2018 roku podjął się samorząd gminy Wolbórz.
Na zdjęciu zawodnicy Szczerbca Wolbórz rocznik 2007 podczas gry w Memoriale Mariusza Gawlicy

W planie finansowym gminy przewidziane są pieniądze na budowę lub rozbudowę obiektów w miejscowościach: Polichno, Kuznocin, Swolszewice Duże, a także kompleksu w Wolborzu przy ul. Sportowej.

- Mamy już boisko, bieżnię i siłownię. Teraz planujemy wykonanie dla dzieci i młodzieży rekreacyjnego placu zabaw, który będzie nas kosztować około 200 tysięcy złotych - powiedział burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros.

Część działań ma być sfinansowana z funduszy sołeckich.

 

Ponadto dwie organizacje uzyskały dotacje na realizację zadań związanych z rozwojem sportu. TS Szczerbiec Wolbórz otrzymał 110 tysięcy złotych na wykonanie projektu "Droga do mistrzostwa", a 30 tysięcy złotych trafiło do LUKSu Wolbórz w ramach projektu "Sportowy sukces".

- Zdaję sobie sprawę, że nie są to duże pieniądze, ale większość środków gminy pochłania jednak dbałość o infrastrukturę sportową. Cieszymy się, że młodzież może trenować piłkę nożną, która jest naszym sportem wiodącym, ale ostatnio intensywnie rozwija się także nowa sekcja, czyli grappling. Nasze wsparcie w tym zakresie jest potrzebne i uzasadnione - zakończył burmistrz.

 


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.02.2018 11:16

Wolbórz to niech lepiej zainwestuje w drogę Polichno-Wolborz.

72


aaantoni ~aaantoni (Gość)04.02.2018 14:47

W pajacowaniu Sulejowa nie przebijecie. Dajcie sobie spokój.

52


Wolbórz w sport inwestuje ~Wolbórz w sport inwestuje (Gość)04.02.2018 12:17

a Piotrków w Mediatekę.

40


gość ~gość (Gość)04.02.2018 11:28

A w Piotrkowie nawet bieżni nie ma na boisku w szkole z klasami sportowymi im. Polskich Olimpijczyków (SP nr 16) Wstyd panie Chojniak. Wstyd!

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat