Wolbórz będzie promowany w Tajlandii

Strefa FMRegion Sobota, 20 kwietnia 20194 3291
Dziennikarze z Tajlandii przyjechali do Wolborza, aby poznać wielkanocne tradycje i kulturę naszego regionu. Celem wizyty azjatyckiej ekipy jest stworzenie spotu promującego Polskę.

Ładuję galerię...

Studyjna wizyta tajskich dziennikarzy była możliwa dzięki Polskiej Agencji Prasowej, Ministerstwu Spraw Zagranicznych, Ambasadzie RP w Bangkoku oraz Urzędowi Miejskiemu w Wolborzu. Spot będzie emitowany w telewizji TNN24, która jest odpowiednikiem polskiego TVP INFO czy TVN 24. - Delegacja chciała nagrać materiał o naszych przygotowaniach do świąt, zwyczajach lokalnych. Podjęliśmy wyzwanie i pokazaliśmy naszą tradycję w pełnej krasie - mówi Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

 

Do Wolborza przyjechał m.in. Varin Sachdev - popularny tajski dziennikarz i popularyzator podróży zagranicznych wśród Tajów.

 

Posłuchaj rozmowy:

 

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lubiatowie, pod kierownictwem Aliny Krakowiak, przygotowały tradycyjne potrawy świąteczne i zaprezentowały się w strojach ludowych. Wielkanocne przysmaki bardzo przypadły tajskim gościom do gustu, co wielokrotnie podkreślali.

 

Materiał będzie prezentowany w Tajlandii przed świętem odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada oraz przed przyszłorocznymi świętami wielkanocnymi.


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ale jaja ~Ale jaja (Gość)23.04.2019 12:40

A pochwalili się, prawie całkowitym zanikiem komunikacji autobusowej w Wolborzu, smrodem itp. Zamiast się bawić zadbajcie o NAS

10


tatar ~tatar (Gość)21.04.2019 16:49

A w dalekiej Mongolii tysz byndzie reklama?

20


gość ~gość (Gość)20.04.2019 13:15

Kogoś ciągnie do dziewczyn z .......

20


obs. ~obs. (Gość)20.04.2019 12:24

A to dobre. Niech żyje tradycyjna przyjaźń polsko-tajlandzka/tajska/. cyt"Wielkanocne przysmaki bardzo przypadły tajskim gościom do gustu"....teraz pora naszych wysłać do Tajlandii i niech popróbują ich przysmaków. Na pewno będą im smakować a koszta ...coż to za koszta. Ps.ponoć w menu tajskim jaja świeże gotowane nie zawsze najlepiej smakują naszym tajskim "przyjaciołom"." Lekko" zepsute to i owszem.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat