Wolbórz: Przedszkole po modernizacji

ePiotrkowRegion Wtorek, 20 października 20201 1058
Kilka długich miesięcy trwała kompleksowa modernizacja Przedszkola Samorządowego w Wolborzu. Dziś maluchy mogą już korzystać z przestronnych i kolorowych pomieszczeń.

Ładuję galerię...

Na czas przebudowy budynku przedszkola w Wolborzu dzieci korzystały z pomieszczeń Szkoły Podstawowej. Maluchy wróciły już do zmodernizowanego budynku Przedszkola Samorządowego. Obiekt jest teraz jednym z najnowocześniejszych przedszkoli w powiecie. Prace budowlane polegały na dobudowaniu ścian i dachu, wymianie okien i drzwi oraz wyremontowaniu wnętrza. Wymieniono instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, gazu, elektryczną, ogromową, oddymiania klatek schodowych oraz zbudowano instalacje fotowoltaiczną.

 

- Realizacja projektu przyczyniła się do poprawy jakości i funkcjonalności bazy przedszkolnej w gminie. Niewątpliwie jest to bardzo nowoczesny obiekt, który pozytywnie wpłynie na realizację przez gminę obowiązku edukacji przedszkolnej na odpowiednim poziomie – mówi burmistrz Andrzej Jaros.


15 października budynek obejrzeli w towarzystwie burmistrza jego zastępca Dymitr Jędryka, skarbnik gminy Izabela Midera, sekretarz Elżbieta Bijoch i Zbigniew Klewin, przewodniczący Rady Miejskiej.
Projekt „Przebudowa i rozbudowa Przedszkola Samorządowego w Wolborzu” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa VII Infrastruktura dla usług społecznych. Działanie VII.4 Edukacja. Poddziałanie VII.4.2 Edukacja przedszkolna. Całkowita wartość projektu to 3 mln 119 tys. 562,36 zł, dofinansowanie to 1 mln 833 tys. 674,25 zł.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejskie w Wolborz) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marysia ~Marysia (Gość)21.10.2020 09:58

W przedszkolu nie powinno być teraz dywanów, ani pluszaków.

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat