Wolbórz: Poducha powędrowała do malucha

ePiotrkowRegion Wtorek, 12 marca 20190 1893
Mały Mikołaj otrzymał 1000 zł i poduchę przygotowaną przez panie z KGW Polichno. W Wolborskim Centrum Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet.

Ładuję galerię...

Koncert piosenek Zbyszka Wodeckiego w wykonaniu lokalnych artystów odbył się w Wolborskim Centrum Kultury. Koncert zorganizowany został z okazji Dnia Kobiet. Tradycyjnie już burmistrz Wolborza Andrzej Jaros wręczył, tym razem Wioletcie Pawlik, mamie pierwszego narodzonego w 2019 roku mieszkańca gminy Mikołaja, czek na 1000 zł. Maluch, który przyszedł na świat 2 stycznia, otrzymał także piękną poduchę udartą z pierza od gospodyń. Poduchę wręczyła przewodnicząca KGW Polichno Irena Kulbat.


Dla kobiet przygotowano w WCK strefę piękna, gdzie panie przechodziły metamorfozy. Efekty pracy wizażystek podziwiała zgromadzona na sali publiczność. Grant "Kobieta zmienną jest... - dzień piękna w gminie Wolbórz" został zrealizowany przez Stowarzyszenie Trzeźwości „Dobry Dzień" w Wolborzu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie" przy mocnym wsparciu organizacyjnym i merytorycznym Wolborskiego Centrum Kultury. Akcja polegała na przeprowadzeniu warsztatów piękna dla kobiet z gminy Wolbórz. Tematem warsztatów była dbałość o swój wizerunek i zdrowie.


Warsztaty prowadzone były w 4 kategoriach, przez czterech specjalistów: Annę Hynek - stylistkę, personal shopper i doradcę wizerunku z wieloletnim doświadczeniem, która doradziła uczestniczkom, jak wypracować swój własny styl, jak dobierać ubrania, jak łączyć kolory; kosmetologa z Centrum Zdrowia i Urody Marylin Anna Jarzębska, która podpowiedziała paniom, jak określić swój rodzaj cery, jakie dobierać kosmetyki oraz wizażystka podpowiadając triki wykonania dobrego makijażu; eksperta z Fryzjerni Marty Robert, która pokazywała paniom, jakie fryzury są modne, jak dobrać fryzurę i uczesanie do typu twarzy, figury, jak dbać o włosy; dietetyka z Pracowni zdrowego żywienia Katarzynę Popielawską, która przeprowadziła warsztaty na temat wpływu na cerę, urodę i samopoczucie diety oraz produktów, które jemy.

 

Uczestnikami warsztatów była grupa 30 kobiet, mieszkanek gminy Wolbórz. Spośród nich zostały wybrane trzy panie, które wzięły udział w metamorfozach.

Organizatorzy dziękują partnerom wydarzenia: firmie Eliza Aliny Szwed oraz firmie obuwniczej Blueberry z Woli Moszczenickiej, które udostępniły ubrania i buty na pokaz.

 

Po warsztatach była również strefa otwarta dla wszystkich chętnych, gdzie panie mogły obserwować metamorfozy, podpatrzeć pracę stylisty, fryzjera, kosmetyczki i otrzymać wskazówki żywieniowe od dietetyka.


W koncercie poświęconym pamięci Zbigniewa Wodeckiego wystąpiły zespoły wokalne działające w WCK: męski zespół wokalny Fermata i żeński zespół wokalny Cantare pod kierunkiem instruktora Dariusza Łęczyckiego, dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne pod kierunkiem Aleksandry Przybył, zespoły taneczne KS Aster przy WCK pod kierunkiem Agnieszki Jeż, soliści Wojtek Goszcz i Andrzej Wejman. Koncert brawurowo poprowadzili Piotr Gumulec i Bartosz Gumulec.

 

 

 

 

(materiały: UM Wolbórz) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat