Wolbórz: Nowy ciężki wóz dla OSP

ePiotrkowRegion Czwartek, 29 października 20206 1661
Gmina Wolbórz kupiła kolejny ciężki wóz strażacki dla OSP w Wolborzu. Jednostka jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. 0,9 mln zł na zakup wozu gmina pozyskała z UE.

Ładuję galerię...

Nowy samochód strażacki dla OSP Wolbórz to ponad 300-konny MAN z bogatym wyposażeniem. Zakup samochodu sfinansował wolborski Urząd Miejski, pozyskując na ten cel dotację w wysokości 938 tys. 506,99 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Koszt całkowity pojazdu wyniósł 1 mln 161 tys. 539,43.

Nowy samochód obejrzeli burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i Zbigniew Klewin, przewodniczący Rady Miejskiej. Towarzyszyli im druhowie z OSP na czele ze Stanisławem Mordaką, komendantem miejsko-gminnym ZOSP RP w Wolborzu, którzy omówili i pokazali wyposażenie. Pojazd wyposażony jest w turbopompy, linie szybkiego natarcia, zbiorniki na środki gaśnicze, działko wodno-pianowe, wyciągarki, instalacje zraszaczowe, systemy oświetlenia terenu, nożyce do cięcia prętów, rozpieracze hydrauliczne, aparaty oddechowe, środki łączności i wiele innych. Samochód będzie wykorzystywany w działaniach ratowniczo-gaśniczych na trenie gminy, a tych nie brakuje, szczególnie zdarzeń drogowych na przebiegającej przez gminę trasie nr 8.


- Jesteśmy dziś jedną z najlepiej wyposażonych gmin w sprzęt służący ratowaniu zdrowia, życia i mienia naszych mieszkańców. Do tego mamy dobrze wyszkolonych druhów OSP, którzy zawsze są gotowi do służby – podsumował Andrzej Jaros. Nowy pojazd obejrzały także Izabela Midera, skarbnik gminy i Elżbieta Bijoch, sekretarz gminy.


Dotychczasowy ciężki wóz z OSP w Wolborzu, równie dobrze wyposażony, trafił do druhów z OSP Żarnowica.


Projekt „Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolborzu” nr WND. RPLD.05.01.02-10-0004/15 jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa V Ochrona środowiska, Działanie V.1 Gospodarka wodna i przeciwdziałanie zagrożeniom, Poddziałanie V.1.2 Rozwój krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Wolborzu) 

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_psp ~gość_psp (Gość)30.10.2020 13:54

Ludzie o co tu chodzi? Brak pieniedzy na sprzet, respiratory, opieke najbardziej potrzebujacych w obecnym czasie pandemi a tu prezety za mln zł. Czy to bylo takie potrzebne wlasnie teraz? Czy ktoś mi to racjonalnie wytłumaczy? Tylko bez bajek o super ratowaniu bo jestem funkcjonariusze m PSP i wiem o co w tym lata. I żeby nie mieli dobrej floty ale mają.

02


gość_domino ~gość_domino (Gość)30.10.2020 18:58

Kolejny lew w naszym stadzie razem z Leonem będzie strzegł naszego miasta i gminy cieszymy się bardzo.Malkontenci zawsze marudzą a my śpimy spokojnie bo lepiej mieć niż nie mieć.Brawo dla urzędników za sprowadzenie nowego lwiątka.

10


Kazik ~Kazik (Gość)29.10.2020 19:37

I znowu balanga będzie a tak na marginesie do czego im to auto potrzebne pożarów praktycznie nie ma a straż do wypadków to porażka co takie chłopy ze wsi Wolborza mogą pomóc chyba pozmiatać szkło na drodze.
Cały system ratowniczy jest porażka byłem świadkiem wypadku straż miała 500 metrów do miejsca zdarzenia . Wzywana pomoc pojawia sie po 50 minutach pierwszy jest policjant w nieoznakowanym radiowozie gdyż przypadkiem jechał tą trasą. Straż mając 500 metrów przyjechała po 50 minutach a karetka dojechała z odległego miasta mimo ,że z Piotrkowa miała prostą drogę i dużo krótszą wiec na pomoc nie ma co liczyć w razie zagrożenia obecnie

04


gość_gość ~gość_gość (Gość)29.10.2020 13:58

Brawo

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat