Wolbórz Liderem Kultury

ePiotrkowRegion Środa, 27 listopada 20191 877
Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros odebrał wyróżnienie przyznane przez Forum Ekspertów i czasopismo Życie Regionów.

Ładuję galerię...

Od wielu lat Wolbórz na mapie regionu wyróżnia się jako organizator wielu wydarzeń kulturalnych. To tam od ponad 10 lat odbywają się Koncerty Letnie w Kolegiacie, których współorganizatorem jest Robert Grudzień, znany muzyk, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych. W Wolborzu każdego roku występuje też Filharmonia Łódzka ze znanym w kraju festiwalem Kolory Polski. To w Wolborzu już trzykrotnie wystąpił Państwowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Do Wolborza zjeżdżają na te wydarzenia melomani z całego regionu. Prężnie działają w Wolborzu Wolborskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz jedyne w województwie łódzkim Muzeum Pożarnicze.

 

Zaangażowanie w organizację wydarzeń kulturalnych zostało zauważone przez Forum Ekspertów i czasopismo Życie Regionów, które przyznało miastu wyróżnienie Wolbórz – Wzorowa Gmina 2019 – Lider Kultury. Nagrodę odebrał 25 listopada podczas gali Andrzej Jaros. - Dziękuje za to wyróżnienie, faktycznie w Wolborzu staramy się pokazywać naszym mieszkańcom wybitnych artystów i zespoły. Współpracujemy od lat z Łódzką Filharmonią w projekcie Kolory Polski oraz z Robertem Grudniem przy Koncertach Letnich. Ostatnio gościł u nas, już trzeci raz zespół Mazowsze. Cieszy mnie, że na tych wydarzeniach zawsze mamy komplet publiczności. Nagroda Lider Kultury jest dedykowana dla wszystkich osób, które w naszej gminie kulturą się zajmują, przygotowując ciekawe projekty dla naszej społeczności. Bardzo im za to dziękuję - mówił burmistrz.

 

Liderem w zakresie turystyki z naszego terenu została Grupa MOLO Sp. z o.o. prowadząca w Bronisławowie Centrum Kongresowe Magellan.

 

 

 

(materiały: UM Wolbórz) 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Irek ~Irek (Gość)29.11.2019 09:28

Dyrektork WCK się napracuje, a nagrodę dostaje burmistrz! Polska. W sumie czemu się dziwić, pracownik zasuwa, a mercedesem jeździ szef. Życie

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat