Wolborski Saganek. W Lubiaszowie królowały desery

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 10 czerwca 20190 1998
Tegoroczny Gminny Wolborski Saganek tym razem odbył się w Lubiaszowie, gdzie królowały desery, a najlepszy przygotowało KGW z Młoszowa.

Ładuję galerię...

W sobotę 8 czerwca odbył się XIV konkurs kulinarny Wolborski Saganek. To tradycyjne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich, które rywalizują w przygotowywaniu kulinarnych przysmaków. Tematem tegorocznego konkursu był deser, a przystąpiło do niego 14 KGW z gminy Wolbórz. Organizatorem spotkania była Gminna Rada KGW i KGW z Lubiaszowa.


Do Lubiaszowa przyjechali radni powiatu piotrkowskiego Elżbieta Ościk i Krzysztof Kondaszewski oraz pracownik Starostwa Dorota Adamek, radni gminy Wolbórz z zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej Barbarą Dziubałtowską, sekretarz gminy Elżbieta Bijoch, dyrektor WCK Kamila Dubilas-Boroń i wieloletnia przewodnicząca krajowej rejonowej Rady KGW Barbara Rytych.


Jury spróbowało wszystkich deserów, a najlepszy przygotowało KGW z Młoszowa. Jury pracowało w składzie: przewodnicząca Elżbieta Bijoch, członkowie Ryszard Jaśkowski, Barbara Rytych, Paweł Swarbuła, Elżbieta Ościk.


Elżbieta Bijoch przekazała na ręce szefowej KGW z Lubiaszowa Ewy Dramińskiej prezent od burmistrza Andrzeja Jarosa w podziękowaniu za przygotowanie tegorocznego Saganka.


Sponsorami nagród w konkursie był Urząd Miejski w Wolborzu, Wolborskie Centrum Kultury w Wolborzu oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy w Wolborzu.

 

 

 

(materiały: UM Wolbórz) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat