Wolborska Karta Dużej Rodziny już za kilka dni

ePiotrkow Czwartek, 20 sierpnia 201510 1572
Wolborscy radni podczas czerwcowej sesji przyjęli uchwałę dotyczącą samorządowego programu przyznającego uprawnienia członkom rodzin wielodzietnych w gminie Wolbórz w ramach Karty Dużej Rodziny. Karta zacznie obowiązywać od 25 sierpnia.

Program adresowany jest do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie gminy, które legitymują się Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny, wydawaną przez MOPS w Wolborzu. Karta wydawana jest bezpłatnie i przysługuje niezależnie od sytuacji materialnej. Przez rodzinę wielodzietną należy rozumieć rodzinę (także rodzinę zastępczą), w której rodzic (rodzice) mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci: do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 25 roku życia - w przypadku, kiedy dziecko uczy się w szkole – do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego, w szkole wyższej – do końca roku akademickiego, w którym jest planowane ukończenie nauki zgodnie z oświadczeniem. Natomiast bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Samorządowy program daje uprawnienie członkom rodzin wielodzietnych do dopłaty do miesięcznej opłaty za odpady komunalne zbierane i odbierane selektywnie. Wysokości dopłaty wynosi 3 zł dla każdego członka rodziny wielodzietnej. Dopłata przysługuje pod warunkiem uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie. Szczegółowe informacje dostępne są w Urzędzie Miejskim w pok. 9 lub pod nr telefonu: 44 61-64-241 wew. 25.

Do programu mogą przystąpić partnerzy (firmy, sklepy, banki, instytucje), którzy zaoferują zniżki, ulgi czy inne preferencje dla członków rodzin wielodzietnych.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość 21 ~gość 21 (Gość)20.08.2015 11:03

Czyli dokładanie do marginesu społecznego z kieszeni zwykłych ludzi podatników .To patologia stawianie w ten sposób sprawy .Dac zarobic ludziom by dało sie żyć a nie głupoty wymyslac bo teraz inni maja dokladac do dzieciorobów

14


WW (Wesoły Warchlak) ~WW (Wesoły Warchlak) (Gość)20.08.2015 15:19

A czy ktoś ma jakieś informacje o Szkole Podstawowej w Proszeniu? Chodzi o perspektywy rozwoju, rozbudowę itp... Może na początek nowej ery w historii tej placówki zmienić patrona z Sygietyńskich na Andersena? W końcu to autor takiej fajnej baśni - "Świniopas", czy tak jakoś...

01


Rodzina Wielodzietna ~Rodzina Wielodzietna (Gość)20.08.2015 11:39

Do Gość 21
Kolego licz się ze słowami, Jeżeli oboje rodzice maja wyższe wykształcenie, pracę i min 3 dzieci to dla Ciebie tez jest Patologia. Wiec sprostuj swój post i i przeproś tych których w tym momencie obraziłeś. Uważam iż jest to dobra inicjatywa bo produkcja śmieci przy 2 czy trójce dzieci jest podobna a opłaty wyższe.

41


gość ~gość (Gość)20.08.2015 11:38

Uważam żeby ta karta była honorowana na stacji benzynowej przy zakupie podręczników i przyborów szkolnych czy w aptece . Takie rozwiązanie dla mojej rodziny nie ma znaczenia

21


Piotrków tryb-Rodzina +4? ~Piotrków tryb-Rodzina +4? (Gość)20.08.2015 11:31

Obudźcie się radni i prezydencie Piotrkowa -czy jest wam wstyd czy nie?Inne miasta mają +3 a Piotrków +4 Piotrków się wyludnia a wy nic nie robicie?

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat