Wola Krzysztoporska zagrała dla WOŚP

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 13 stycznia 202012 3789
Koszulka SKRY Bełchatów z autografami zawodników, voucher na przelot helikopterem nad Piotrkowem Trybunalskim, kosz swojskich wyrobów wędliniarskich, ponton, wejściówka na bal karnawałowy, tort z plakatem WOŚP, czujnik czadu, mnóstwo pięknych przedmiotów ręcznie wykonanych przez Koło 50+ oraz przedszkola samorządowe z Woli Krzysztoporskiej i „Słoneczne” z Parzniewic, przedmioty podarowane przez mieszkańców i gadżety przekazane przez Urząd Gminy – to wszystko licytowano w Woli Krzysztoporskiej podczas aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacje przeplatane były występami małych i dużych artystów. Dzięki ofiarności tych, którzy 12 stycznia przyszli do Gminnego Ośrodka Kultury, udało się zebrać na rzecz Orkiestry całkiem sporą kwotę.

Ładuję galerię...

Dokładnie 7 tys. 583,46 zł - tyle z wolskiego finału trafiło w 2020 r. na konto WOŚP. Licytacje jak zwykle brawurowo poprowadził Mariusz Wieczorek z GOK, który nie tylko bardzo skutecznie zachęcał do ofiarności na rzecz WOŚP, ale też z gitarą towarzyszył artystom na scenie, a na koniec z własnym zespołem Red Dance zagrał dla zebranych. Dodatkowo można też było „wykupić” u zespołu piosenkę z dedykacją, a za fantastycznie zagrane rockowe kawałki wrzucić coś do orkiestrowej puszki pilnowanej na scenie przez Joannę Filipek z Gminnej Biblioteki Publicznej.

 

Ale na początku serca zebranych rozgrzały maluchy z dwóch przedszkoli: Samorządowego z Woli Krzysztoporskiej i "Słonecznego" z Parzniewic. Dodatkowo ich opiekunowie i rodzice przekazali na aukcję mnóstwo przedmiotów. Rada Rodziców wolskiego przedszkola podarowała również zaproszenie dla dwóch osób na bal karnawałowy.

 

Całą górę pięknych przedmiotów podarowało też działające przy GOK Koło 50+ na czele z Mariolą Barczyk, mieszkańcy gminy, m.in. niezawodny Helmut Lottko (zegarek, kopie obrazów), sołtys Rokszyc Piotr Skupień (kupon na kosz swojskich wyrobów wędliniarskich), Tomasz Felcenloben (ponton), KGW Wola Krzysztoporska (tort). Wylicytować można też było upominki ufundowane przez Urząd Gminy i wejściówkę VIP na tegoroczne Dni Gminy, którą – dziękując za wszystkie licytacje – przekazała wolontariuszka i jednocześnie dyrektor GOK Jolanta Kołacińska.

 

Niezawodni jak zwykle okazali się strażacy. Druhowie z OSP Wola Krzysztoporska uczyli ze sceny, jak udzielać pierwszej pomocy, zorganizowali przejazdy wozem strażackim, a także przekazali do licytacji na rzecz WOŚP czujnik czadu.

 

Ale prawdziwymi hitami licytacji były: voucher na niesamowitą „Przygodę w chmurach”, czyli przelot helikopterem nad zimowym krajobrazem Piotrkowa Trybunalskiego, który na licytację przekazał radny powiatu piotrkowskiego i jednocześnie sołtys Budkowa i Mzurek Ryszard Cieślak i koszulka SKRY Bełchatów z podpisami zawodników (m.in. mistrzów świata) przekazana przez Izabelę Łaszek.

 

Licytacje uzupełnił występ działającej przy GOK-u grupy teatralnej Nygusy prowadzonej przez Aleksandra Książczaka.

 

Nic by się jednak nie udało, gdyby nie gorące serca wszystkich, którzy przekazali nawet niewielkie kwoty, ale i tych, którzy zainwestowali sporo pieniędzy. To dzięki nim udało się zebrać na rzecz Orkiestry całkiem dużą kwotę.

 

Przypomnijmy, że podczas 28. Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.01.2020 09:29

Żarty robi sobie po suficie tańczyć tego jeszcze nie grali. Ciekawe kto wygrał licytację na budowę komisarjatu w Woli K.

00


olo ~olo (Gość)13.01.2020 21:59

Brawo...Chwała organizatorom, chwała ludziom "welkiego serca". Na pohybel "maluczkim".

42


gość ~gość (Gość)13.01.2020 09:17

Może by ktoś wylicytowal przetarg na podniesienie sufitu domu ludowego w Rokszycach.

72


gość ~gość (Gość)13.01.2020 11:47

Urząd gminy - gadżety.

21


gość ~gość (Gość)13.01.2020 09:37

Cyrk

52


marzena ~marzena (Gość)13.01.2020 08:54

cenna inicjatywa ponad podziałami...jestem dumna że jestem mieszkanką woli

63


gość ~gość (Gość)13.01.2020 09:47

Koszulka skry moje marzenie

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat