Wola Krzysztoporska: Trwa głosowanie na najlepszą biogminę

ePiotrkowRegion Piątek, 14 września 201894 5769
Gmina Wola Krzysztoporska bierze udział w konkursie na Najlepszą Biogminę Województwa Łódzkiego. O tym, kto zwycięży decydują internauci.

Internauci, którzy wezmą udział w głosowani (na stronie: https://bioeconomy.lodzkie.pl/biogmina/) mogą wygrać unikatowy eko prezent. Głosowanie trwa do 24 września do godziny 15.00.

 

- Prosimy o głosy, bo mamy się czym pochwalić – mówi Anna Wiktorowicz z Referatu Zamówień Publicznych, Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej. - Od wstąpienia Polski do UE na wsparcie naszych inwestycji zdobyliśmy kwotę ponad 40 mln zł. Większość z nich to takie, które stawiają na zrównoważony rozwój z poszanowaniem środowiska naturalnego. W ciągu ostatnich lat przeznaczyliśmy prawie 29 mln zł na budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków. Kolejnych 8 mln zaangażowaliśmy w termomodernizację budynków gminnych, większość wyposażając w odnawialne źródła ciepła (piece na biopaliwo, solary). Remontujemy drogi (13 mln zł) i dowozimy dzieci do szkół, by ograniczyć emisję spalin, a dla mieszkańców organizujemy strefy aktywnego wypoczynku.

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

3

11


Komentarze (94)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.09.2018 21:47

Chyba na najgorszą , jakiś błąd się wkradł

40


wlodek ~wlodek (Gość)17.09.2018 13:37

Czy w tej gminie odbywają się tylko igrzyska....zamiast rozwiązywać poważne problemu ludzi...?

51


Danka ~Danka (Gość)17.09.2018 15:02

odczepcie się od mojego wójta

31


 eternit ~ eternit (Gość)14.09.2018 16:32

Co się dzieje z wywozem eternitu ? Gmina dokłada tylko 2% do utylizacji i taka wzorcowa pro ekologiczna gmina przez 3 lata nie dołożyła złamanego grosza ? Rozumiem, że mam ten cały syf zakopać w lesie a Wy bawcie się dalej...

40


malik ~malik (Gość)16.09.2018 18:58

"by ograniczyć emisję spalin" - tak szczególnie w strefach przeznaczonych pod magazyny. Chyba nieźle przygrzało kogoś w te wakacje...
"a dla mieszkańców organizujemy strefy aktywnego wypoczynku" - tak wystarczy popatrzeć na mapę - same tereny pod produkcję przemysłową i magazyny. Oj mieszkańcy będą odpoczywać w magazynach, oj będą odpoczywać.......

10


majek ~majek (Gość)16.09.2018 22:39

Powinni uchwalić prawo, że jakiekolwiek obiekty przemysłowe, produkcyjne, logistyczne (dotyczy to olbrzymich parków logistycznych pod Piotrkowem): powinny być lokalizowane co najmniej w odległości 1-1,5 km od siedzib ludzkich (domów). Tak jak zrobili porządek z wiatrakami. I taki porządek z wiatrakami jest dobry a nie budowanie gdzie popadnie, bez ładu i składu.

00


gość ~gość (Gość)16.09.2018 10:39

Jakiś żart chyba

20


mieszkan ~mieszkan (Gość)15.09.2018 14:10

Proszę mnie przekonać dlaczego miałabym zagłosować.
Za spaliny (magazyny), za smród(dawniej obornik pachniał teraz to tylko smród z chlewni), za odrolnianie dobrej ziemi (raz zniszczona ziemia już nie wróci), za zanieczyszczone rzeki, za rozbuchaną inwestycję w postaci oczyszczalni ścieków, za termomodernizacje (która się w wielu miejscach sypie lub zarastaja budynki), za wymianę na biopaliwo (doszły mnie informacje że nie opłaca się palić bo za drogo, i w budynkach wchodzi grzyb).
Ja napewno nie będę głosowała jak i moja rodzina. A gdzie jest w tym konkursie możliwość wyrażenia swojej dezaprobaty.

11


były mieszkaniec ~były mieszkaniec (Gość)15.09.2018 09:44

Wola bio gmina??? śmiech przez łzy

31


Witek ~Witek (Gość)14.09.2018 13:43

Nie wiem czy urzędnicy gminy wiedza co to bio?. Pewnie jest to samo co wszędzie i kto był wczoraj w Wolborzu to wie jak capiło gnojowica nawet w marketach i domach był smród to jest dopiero ekologia . A jeśli na jakich produktach widzimy napis bio to zwykła ściema po to by skasować więcej za dany produkt. Nikt tego nie kontroluje i każda firma robi co chce

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat