Wola Krzysztoporska: Trwa głosowanie na najlepszą biogminę

ePiotrkowRegion Piątek, 14 września 201894 5776
Gmina Wola Krzysztoporska bierze udział w konkursie na Najlepszą Biogminę Województwa Łódzkiego. O tym, kto zwycięży decydują internauci.

Internauci, którzy wezmą udział w głosowani (na stronie: https://bioeconomy.lodzkie.pl/biogmina/) mogą wygrać unikatowy eko prezent. Głosowanie trwa do 24 września do godziny 15.00.

 

- Prosimy o głosy, bo mamy się czym pochwalić – mówi Anna Wiktorowicz z Referatu Zamówień Publicznych, Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej. - Od wstąpienia Polski do UE na wsparcie naszych inwestycji zdobyliśmy kwotę ponad 40 mln zł. Większość z nich to takie, które stawiają na zrównoważony rozwój z poszanowaniem środowiska naturalnego. W ciągu ostatnich lat przeznaczyliśmy prawie 29 mln zł na budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków. Kolejnych 8 mln zaangażowaliśmy w termomodernizację budynków gminnych, większość wyposażając w odnawialne źródła ciepła (piece na biopaliwo, solary). Remontujemy drogi (13 mln zł) i dowozimy dzieci do szkół, by ograniczyć emisję spalin, a dla mieszkańców organizujemy strefy aktywnego wypoczynku.

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

3

11


Komentarze (94)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Autostrada ~Autostrada (Gość)19.09.2018 21:05

Czytając kometarze: ja proponuję nowe tereny inwestycyjne wzdłuż Autostrady.
Bardzo dobra lokalizacja w przyszłości: węzeł A1-S12 w Woli Rokszyckiej.
Tania ziemia, doskonała lokalizacja.
Proponuję nastepujące tereny: http://oi67.tinypic.com/2h4dqxh.jpg
w nawiązaniu do: http://wolakrzysztoporska.e-mapa.net/
Przebieg S12: https://pic.conadrogach.pl/zdjecia/informacje/7994/droga-ekspresowa-s12-mapa-obwodnica-piotrkowa-trybunalskiego.jpg
Panie Wójcie proszę zadbać o to. Proszę aby rada gminy utworzyła na tym terenie plan zagospodarowania przestrzennego pod magazyny i tereny przemysłowe. Jest to szansa rozwoju dla tych okolic i południowej cześci Piotrkowa Trybunalskiego.

50


super ~super (Gość)17.09.2018 21:16

Super, że rolnicy sprzedają ziemie pod magazyny. Ile tych magazynów Ludzie? 50-100 hektarów w skali gminy. Co to jest. Śmiech. A paru ludzi się wzbogaci sprzedając po 60 czy 80 zeta za metr. I dobrze żeby Polacy się bogacili. Taki rolnik se kupi zamiast hektara gdzie indziej 10 hektarów. A i z magazynów podatki do Gminy wpłyną - na drogi i szkoły. Żal wam dupę ściska bo ktoś ma lepiej ????? Nie macie tam kawałka ziemi i smutno, co?

35


nowe tereny inwestycyjne ~nowe tereny inwestycyjne (Gość)21.09.2018 22:08

A co sądzicie o tych terenach:
http://oi64.tinypic.com/2ilojlv.jpg
Obok Wolskich zakładów barwników.
Bliskość A1, bliskość siedziby gminy, duża ilość dostępnych pracowników, połączenie z istniejącymi terenami, bliskość specjalnej strefy ekonomicznej.
Wydaje mnie się że jest to szansa do prężnego rozwoju samej miejscowości Wola Krzysztoporska.
Gdyby te tereny przeznaczyć pod magazyny i produkcję.

00


olo tolo ~olo tolo (Gość)14.09.2018 11:02

a Wola rozkopana jak nie wiem co, busy prywatne, dróg po wsiach nie ma zrobionych, śmieci w rowach pełno, a w urzędach pracują ludzie tylko po znajomości...

72


wtam ~wtam (Gość)16.09.2018 17:20

Możemy skończyć z chwaleniem się jaka ta gmina jest ekologiczna. Cała północna cześć jest przeznaczona pod magazyny i produkcję. Nijak się to ma z ekologicznością. Coraz bardziej zatruwana jest nasza gmina przez spaliny.

30


drzymala ~drzymala (Gość)20.09.2018 08:42

Dziadowie i pradziadowie walczyli o naszą ziemię, nie poddawali się:
https://marucha.wordpress.com/2013/04/25/woz-drzymaly/
Urzędnicy bardziej się liczyli z zaleceniami antypolskiej organizacji Hakaty, która mówiła, że należy rugować polską własność.
A teraz chłopi sami z własnej woli się rugują. Co za ironia losu... i krótko wzroczność.
A fałszywy patriotyzm kwitnie w tej gminie: lans, pic.

32


jozek ~jozek (Gość)20.09.2018 10:06

Tak samo co do wysiedlenia. Niby nie będzie. A po cichu dochodzą inne informacje. Że np. cześć Rokszyc jest planowana do wysiedlenia...inne miejscowości też.
Gdyby było to poruszone na forum, gdyby były przedstawione plany... tak jak przekazuje się informacje o zabawach, domach ludowych to gwarantuję że ludzie by wywieźli na taczkach niektóre osoby.

21


kto ~kto (Gość)25.09.2018 10:44

Kto wygrał?

10


rollo ~rollo (Gość)26.09.2018 12:58

Kolesi z PSL-u ściska, że tyle by musieli dać za hektar ziemi.Dobre czasy dla was już minęły.

00


mieszkaniec Woli ~mieszkaniec Woli (Gość)25.09.2018 22:29

Gomunice wygrały. A które miejsce zajęła Wola:
https://bioeconomy.lodzkie.pl/gomunice-najlepsza-biogmina-wojewodztwa-lodzkiego/

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat