Wola Krzysztoporska: Trwa głosowanie na najlepszą biogminę

ePiotrkowRegion Piątek, 14 września 201856 3142
Gmina Wola Krzysztoporska bierze udział w konkursie na Najlepszą Biogminę Województwa Łódzkiego. O tym, kto zwycięży decydują internauci.

Internauci, którzy wezmą udział w głosowani (na stronie: https://bioeconomy.lodzkie.pl/biogmina/) mogą wygrać unikatowy eko prezent. Głosowanie trwa do 24 września do godziny 15.00.

 

- Prosimy o głosy, bo mamy się czym pochwalić – mówi Anna Wiktorowicz z Referatu Zamówień Publicznych, Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej. - Od wstąpienia Polski do UE na wsparcie naszych inwestycji zdobyliśmy kwotę ponad 40 mln zł. Większość z nich to takie, które stawiają na zrównoważony rozwój z poszanowaniem środowiska naturalnego. W ciągu ostatnich lat przeznaczyliśmy prawie 29 mln zł na budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków. Kolejnych 8 mln zaangażowaliśmy w termomodernizację budynków gminnych, większość wyposażając w odnawialne źródła ciepła (piece na biopaliwo, solary). Remontujemy drogi (13 mln zł) i dowozimy dzieci do szkół, by ograniczyć emisję spalin, a dla mieszkańców organizujemy strefy aktywnego wypoczynku.

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

3

11


Komentarze (56)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

za wojtem ~za wojtem (Gość)2 godziny temu, 15:41

odwalcie sie od mojego wujta, on wszystko robi bardzo dobrze....

00


Autostrada ~Autostrada (Gość)przedwczoraj, 21:05

Czytając kometarze: ja proponuję nowe tereny inwestycyjne wzdłuż Autostrady.
Bardzo dobra lokalizacja w przyszłości: węzeł A1-S12 w Woli Rokszyckiej.
Tania ziemia, doskonała lokalizacja.
Proponuję nastepujące tereny: http://oi67.tinypic.com/2h4dqxh.jpg
w nawiązaniu do: http://wolakrzysztoporska.e-mapa.net/
Przebieg S12: https://pic.conadrogach.pl/zdjecia/informacje/7994/droga-ekspresowa-s12-mapa-obwodnica-piotrkowa-trybunalskiego.jpg
Panie Wójcie proszę zadbać o to. Proszę aby rada gminy utworzyła na tym terenie plan zagospodarowania przestrzennego pod magazyny i tereny przemysłowe. Jest to szansa rozwoju dla tych okolic i południowej cześci Piotrkowa Trybunalskiego.

40


radny ~radny (Gość)21 godzin temu, 20:40

Rośnie też silna opozycja dla wójta. W każdym okręgu jest sporo kandydatów nie związanych z komitetem Wójta.

20


wojt ~wojt (Gość)21 godzin temu, 20:39

Wójt Roman będzie miał ciężki orzech do zgryzienia. Sporo osób jest rozczarowanych jego polityką. Będzie musiał się postarać aby przekonać do swojej polityki albo zastanowić się czy w niektórych krytycznych uwagach nie ma ziarna prawdy.

10


jozek ~jozek (Gość)wczoraj, 10:06

Tak samo co do wysiedlenia. Niby nie będzie. A po cichu dochodzą inne informacje. Że np. cześć Rokszyc jest planowana do wysiedlenia...inne miejscowości też.
Gdyby było to poruszone na forum, gdyby były przedstawione plany... tak jak przekazuje się informacje o zabawach, domach ludowych to gwarantuję że ludzie by wywieźli na taczkach niektóre osoby.

20


satika ~satika (Gość)18.09.2018 08:00

Na tym portalu dużo osób porusza temat magazynów. Ja też nei jestem fanką.
Ale lubie fakty: ludzie piszą że to wójt i rada odrolniają inni że nie.
Zawsze wszystko zaczyna się od gminy....to gmina pierwsza przeznacza tereny na magazyny. Czyli ryba psuje się od głowy: www.wola-krzysztoporska.pl/tereny-inwestycyjne-majkow-duzy-wschod.
Kolejne fakty: ktoś pisze że magazyny są potrzebne. Tak zgadzam się ale nie blisko siedzib ludzkich i nie na terenach gdzie jest dobra klasa ziemi.
Uważam że w gminie Wola Krzysztoporska nie ma dobrego i racjonalnego zarządzania terenami. Powinno przeznaczać sie pod budowę tereny piaszczyste. A robi się wręcz odwrotnie: druga i trzecia klasa ziemi.
Podsumowując: według mnie nie w tej gminie nie ma racjonalnego zarządzania...tylko bo mi się podoba. Nie ma żadnych konsultacji społecznych.
Ktoś pisze że to jest szansa. To nie jest żadna szansa, tylko nadzwyczajna głupota rządzących.

60


drzymala ~drzymala (Gość)wczoraj, 08:42

Dziadowie i pradziadowie walczyli o naszą ziemię, nie poddawali się:
https://marucha.wordpress.com/2013/04/25/woz-drzymaly/
Urzędnicy bardziej się liczyli z zaleceniami antypolskiej organizacji Hakaty, która mówiła, że należy rugować polską własność.
A teraz chłopi sami z własnej woli się rugują. Co za ironia losu... i krótko wzroczność.
A fałszywy patriotyzm kwitnie w tej gminie: lans, pic.

30


super ~super (Gość)17.09.2018 21:16

Super, że rolnicy sprzedają ziemie pod magazyny. Ile tych magazynów Ludzie? 50-100 hektarów w skali gminy. Co to jest. Śmiech. A paru ludzi się wzbogaci sprzedając po 60 czy 80 zeta za metr. I dobrze żeby Polacy się bogacili. Taki rolnik se kupi zamiast hektara gdzie indziej 10 hektarów. A i z magazynów podatki do Gminy wpłyną - na drogi i szkoły. Żal wam dupę ściska bo ktoś ma lepiej ????? Nie macie tam kawałka ziemi i smutno, co?

25


wolak ~wolak (Gość)17.09.2018 08:12

Nie wiesz ale według koncepcji gminy cała północna cześć jest przeznaczona pod Magazyny i Produkcję: Rokszyce, Majków Duży, Kargał Las....A i w innych miejscowościach są też takie plany....
Jest koncepcja aby cześć niektórych miejscowości wysiedlić... to dopiero będziecie mieli ekologię......
Mało wiesz Malik co się dzieje w twojej gminie...
Druga i trzecia klasa ziemi zostanie zniszczona....ciekawe kto pozwala na takie działania.... czy nie ma na to ustawy..... aby zabraniać tego typu działania.... taka ziemia powinna być zachowana....
Mieszkańcy powinni pokazać w najbliższych wyborach czego oczekują.
http://www.powiat-piotrkowski.pl/images/newsy/3862/tabela/tabela1.png

40


Andrew ~Andrew (Gość)17.09.2018 17:57

Ekologia ekologią chłopy u mnie w Majkowie opychają ziemię jak leci. Tylko paru jest prawdziwymi patriotami co nie chcą sprzedać. reszta to za garść srebrników, własne matki by sprzedo.
jacy oni wszyscy patriotyczni, pierwsze łowki w kościele zajmują.....

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat