Wola Krzysztoporska: Strażacy podsumowali rok 2018

ePiotrkowRegion Środa, 10 kwietnia 20190 2439
Po serii zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP na terenie gminy Wola Krzysztoporska 6 kwietnia w Bujnach odbyło się ostatnie, podsumowujące rok 2018 spotkanie strażaków. Zarząd Gminny ZOSP RP otrzymał absolutorium. Były też plany na kolejne lata.

Ładuję galerię...

Około 550 druhów i druhen z 16 jednostek, w tym około 300 mogących brać udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych - taki jest „ochotniczy” potencjał gminy Wola Krzysztoporska. Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy w roku 2018 podsumowali: prezes Zarządu Gminnego ZOSP w Woli Krzysztoporskiej Grzegorz Konecki i komendant gminny Mirosław Jakubczyk.

 

Ponieważ podstawowym zadaniem OSP jest udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, warto przypomnieć, że na wyposażeniu strażaków jest 7 samochodów gaśniczych średnich, 8 samochodów gaśniczych lekkich i 2 samochody techniczne (ratownictwo drogowe), a trzy jednostki z terenu gminy działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i to właśnie one odnotowują najwięcej wyjazdów do akcji: Wola Krzysztoporska – ponad 80 w ubiegłym roku, Gomulin – pond 40 i Parzniewice – 36.

 

Strażacy podsumowali nie tylko udział w akcjach gaśniczych i bojowych, ale i zawodach sportowych (8 miejsce w województwie dla dziewcząt z OSP Bujny; Gminne Zawody Pożarnicze w Blizinie), turniejach (Gminny i Powiatowy Turniej Pożarniczy), uroczystościach gminnych (Święto Gminy, Dożynki w Majkowie Dużym, Gminny Dzień Strażaka w Bogdanowie, jubileusze OSP) czy powiatowych, a także ścisłą współpracę przy organizowaniu przedsięwzięć skierowanych do lokalnej społeczności. Za działalność w roku 2018 Zarząd Gminny uzyskał absolutorium.

 

Strażacy mówili także o potrzebach i wyzwaniach, jakie stoją przed nimi. A te podsumował wójt gminy Roman Drozdek. – Wasze strażnice pięknieją, a w niektórych miejscowościach powstają nowe (Rokszyce, Blizin, Mąkolice – to przykłady tylko z ostatniego roku), ale wiem, jakie są jeszcze potrzeby waszych jednostek i będę się starał, aby je w miarę możliwości realizować. A ten ambitny plan już wdrażany w życie opiewa na kwotę 5,5 mln zł – mówił Roman Drozdek, szczegółowo przedstawiając potrzeby każdej z jednostek.

 

Za współpracę z Państwową Strażą Pożarną dziękował obecny na spotkaniu komendant miejski PSP w Piotrkowie Trybunalskim st. kpt. Jakub Rytych. – Dziękujemy wam, że wyjeżdżacie na każde wezwanie. Bez was – strażaków OSP – nie poradzilibyśmy sobie – mówił.

 

Za strażacką służbę dziękowała także przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska. – Będziemy głosować za tym, żeby nasza straż była doceniana i dofinansowana, bo jesteście naszym bezpieczeństwem – mówiła.

 

Za współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury i wiele przedsięwzięć razem realizowanych słowa podziękowań skierowała do strażaków także dyrektor GOK Jolanta Kołacińska.

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat