Wola Krzysztoporska: Słowem i obrazem w nałogi

ePiotrkowRegion Piątek, 27 grudnia 20191 1450
W budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Literackiego i Plastycznego o tematyce profilaktycznej, którego organizatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej. Tegoroczny konkurs adresowany był do dzieci oraz młodzieży z szkół podstawowych z terenu gminy.

- Celem konkursu było przybliżenie wiedzy na temat negatywnych skutków używek, umiejętność wyrażania własnych przemyśleń i spostrzeżeń na temat uzależnień i ich zagrożeń, zainspirowanie uczniów do działania w zakresie profilaktyki uzależnień, a co najważniejsze, szerokie włączenie dzieci i młodzieży w akcję profilaktyczną – mówi Marta Kopacka z GKRPA.

 

Swój udział w konkursie zgłosiło 6 szkół podstawowych. Ogółem wpłynęły 24 prace plastyczne (profilaktyczny przekaz treści, zawartość merytoryczna, kreatywność, oryginalność i pomysłowość, estetyka), dokonała wyboru najlepszych prac.

 

Dyplomy oraz nagrody wręczyli zwycięzcom przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska Małgorzata Gniewaszewska oraz Mieczysław Warszada, zastępca wójta gminy Wola Krzysztoporska.

 

Na zakończenie uroczystości wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Parzniewicach w programie artystyczno-profilaktycznym „A Ty co wybierasz?”, przygotowanym pod kierunkiem Doroty Litych.

 

Szczegółowe wyniki konkursu na wola-krzysztoporska.pl.

 

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.12.2019 00:19

Pani Marto profilaktyka najważniejsza.. j

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat