Wola Krzysztoporska: Pozwolili się namalować

Region Środa, 23 października 20191 2100
Niezwykły konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich odbył się 19 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. I tym razem nie chodziło o sprawdzenie talentów kulinarnych…

Ładuję galerię...

„Pozwól mi się namalować” – tak brzmiał tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Tym razem postanowiono sprawdzić plastyczne zdolności członkiń i członków Kół Gospodyń Wiejskich (od niedawna do KGW zapisują się też panowie). Zadanie nie było proste – wymagało nie tylko artystycznych zdolności, ale i – może przede wszystkim – ogromnego dystansu do siebie i ducha dobrej zabawy. Na scenie prezentowały się po dwie osoby z każdego koła. Jedna była modelem, druga miała za zadanie namalować jej portret, a na wszystko było zaledwie 15 minut. Jak się okazało – zabawa była doskonała.

 

Jurorzy, wśród których znaleźli się: Aleksander Książczak (długoletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej, nauczyciel plastyki, malarz, poeta i instruktor teatralny) oraz Magdalena Ryżewska (dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie, plastyk), komplementowali prace i zaangażowanie twórców.

 

- Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co wydarzyło się na tej scenie. Dystans do siebie pozwolił na świetną zabawę, a przy okazji powstały tu dzieła sztuki – mówił Aleksander Książczak.

 

- Trudno jest znaleźć piękno wokół siebie, w drobiazgach. A przecież ono jest wszędzie. Dziś udało się wam je wydobyć – dodała Magdalena Ryżewska

 

- Jesteście towarem eksportowym naszej gminy – mówił z kolei zastępca wójta gminy Mieczysław Warszada, który wraz z członkami jury, dyrektor GOK Jolantą Kołacińską i koordynatorem KGW Marią Głowacką wręczał nagrody i dyplomy uczestnikom.

 

Zwycięzcą konkursu zostało KGW Piekary, II miejsce zajęło KGW Mąkolice, III – ex aequo zajęły KGW Ludwików i KGW Parzniewice.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pieniężne, a pięknym zwieńczeniem konkursu (i nagrodą dodatkową dla wszystkich, którzy przybyli tego dnia do GOK), był niezwykle energetyczny i porywający koncert zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy.

 

 

 

 

(materiały Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej) 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.01.2020 16:45

Cenna inicjatywa i wciąganie starszych osób. Na plus

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat