Wola Krzysztoporska: Od 50 lat razem

ePiotrkowRegion Wtorek, 18 grudnia 20180 4266
Jaki mają patent na długie, wspólne życie? Przede wszystkim cierpliwość i zrozumienie. W Woli Krzysztoporskiej uroczyście świętowano jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego par z terenu gminy.

Ładuję galerię...

– To szczególnie uroczysty dla Państwa dzień, dla Waszych rodzin, ale również dla nas, dla tutejszego urzędu. Gościmy bowiem 17 wspaniałych, złotych par, które wspólnie przeżyły 50 lat – witała jubilatów w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury Monika Dybała, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej. – Jesteśmy wdzięczni za Wasz trud i poświecenie, a pan wójt wystąpił do prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z wnioskami o uhonorowanie Państwa zaszczytnymi medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medal ten to polskie cywilne odznaczenie państwowe ustanowione jako nagroda dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Dlatego postanowieniem z 5 września 2018 r. prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Państwa tym szczególnym wyróżnieniem – mówiła kierownik USC.

 

Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez prezydenta RP otrzymali:

Zdzisława i Władysław Cieślakowie

Maria i Henryk Danielakowie

Wanda i Tadeusz Drozdkowie

Krystyna i Wiktor Dryżkowie

Jadwiga i Henryk Dylczakowie

Zdzisława i Maciej Dzwonkowie

Genowefa i Jerzy Frontczakowie

Helena i Stefan Gaborscy

Teresa i Henryk Gorzałkowscy

Wacława i Henryki Gruchałowie

Maria i Edward Haładajowie

Wiesława i Józef Jarmakowscy

Małgorzata i Bogdan Juniccy

Sabina i Jan Kabzińscy

Marianna i Krzysztof Kałużni

Krystyna i Ryszard Maciołowie

Urszula i Karol Margasińscy

Ewa i Jan Misztelowie

Teresa i Henryk Miśkiewiczowie

Elżbieta i Andrzej Sipowie

Stefania i Józef Stępniowie

Danuta i Jan Wojtasikowie

Anna i Władysław Woźniakowie

Lucyna i Józef Zychowie

Maria i Jan Włodarczykowie (Jan zmarł)

Jadwiga i Jan Siewierscy (Jadwiga zmarła)

 

Nie wszyscy jednak ze względów zdrowotnych i losowych (także tych najsmutniejszych – związanych z odejściem) mogli osobiście odebrać medale.

Słowa wdzięczności i uznania skierował do zebranych wójt gminy Wola Krzysztoporska i jednocześnie kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Roman Drozdek. – Jesteście wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń, zwłaszcza w XXI wieku, kiedy rodziny są niestabilne, nietrwałe, a słowa małżeńskiej przysięgi wielokrotnie niedotrzymywane. Dziękujemy Wam za wskazanie drogi, za ślad, który zostawiacie, za wierność – mówił.

Najlepsze życzenia złożyli jubilatom także wiceprzewodniczący Rady Gminy Dariusz Pytka i sekretarz gminy Wola Krzysztoporska Dominik Ambrozik.

 

Jubilaci odznaczeni zostali medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez prezydenta RP i obdarowani kwiatami i upominkami. Później czekała na nich muzyczna niespodzianka w wykonaniu maluchów z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej i członków zespołu Bez Kompletu. Był też czas na wspólną biesiadę, która stała się okazją do wspomnień.

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat