Wola Krzysztoporska: Modernizują Dom Ludowy w Woźnikach

ePiotrkow Czwartek, 25 sierpnia 20165 2328
Kolejny Dom Ludowy w gminie Wola Krzysztoporska będzie remontowany. Tym razem chodzi o ten w Woźnikach.

- Przede wszystkim docieplone i otynkowane będą ściany zewnętrzne, na których pojawi się nowy napis „Ochotnicza Straż Pożarna w Woźnikach” - informuje Anna Wiktorowicz z Referatu Zamówień Publicznych, Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej. - Docieplony zostanie też stropodach i dokończone będą roboty budowlane, elektryczne i wodno-kanalizacyjne w pomieszczeniu kotłowni, do którego poprowadzą nowe schody.

 Przed wejściem pojawi się nowe zadaszenie z poliwęglanu. Istniejące schody zewnętrzne obłożone zostaną okładziną gresową. Wymienione będą również bramy garażowe, a same pomieszczenia zostaną odmalowane. Znaczenie dla środowiska będzie miało z kolei wykonanie instalacji w kotłowni z piecem na pelet. Instalacja centralnego ogrzewania będzie wykonana tak, aby była możliwość osobnego włączania ogrzewania w garażu, bibliotece, pomieszczeniu dla sportowców czy sklepie niezależnie od ogrzewania dużej sali.

Zmieni się także zagospodarowanie terenu wokół budynku – powstaną miejsca parkingowe, utwardzony zostanie również teren pod zbiornik odpadów.


Prace kosztować będą prawie 270 tys. zł i powinny się zakończyć w połowie listopada. Gmina stara się o pozyskanie dofinansowania tej inwestycji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Qqq ~Qqq (Gość)25.08.2016 22:25

Tylko propaganda sukcesu w tej gminie a gdzie prawdziwe działanie?

22


lansik ~lansik (Gość)25.08.2016 14:23

Już rzygam tymi informacjami n/t domów ludowych w tej gminie. Czy nie macie tam bardziej potrzebnych wydatków, np. drogi !!!!!, chodniki!, może o ścieżkach rowerowych warto pomyśleć, może zatrudnić specjalistów ze służby zdrowia, może w końcu pomóc bardziej potrzebującym, a nie tylko bawić się w tych domach publicznych....choć w większości i tak świecą pustkami, a koszty utrzymania trzeba ponosić :(

82


marek ~marek (Gość)25.08.2016 20:51

wstrząsające...

11


-gość 2 ~-gość 2 (Gość)25.08.2016 17:31

pewnie chodzi o drogi powiatowe -rzeczywiście powiat nie robił, nie robi ani nie ma zamiaru nic robic i nikt sie z tego nie tłumaczy!!!!

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat