Wola Krzysztoporska: Gminne Zrzeszenie LZS ma nowy zarząd

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 11 lutego 20190 1617
Kluby i koła sportowe skupione w Gminnym Zrzeszeniu LZS w Woli Krzysztoporskiej wybierały nowe władze. Była to też okazja do podsumowania działań ostatnich lat. A jest się czym pochwalić.

Zjazd Delegatów GZ LZS w Woli Krzysztoporskiej odbył się 1 lutego 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury. Na 40 uprawnionych delegatów na zjazd przybyło 24 przedstawicieli klubów i kół LZS oraz przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Grzegorz Adamczyk. Byli też goście w osobach zastępcy wójta gminy Wola Krzysztoporska Mieczysława Warszady i wiceprzewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Zdzisława Wawrzewskiego.

 

Po zaprezentowaniu sprawozdań i przeprowadzeniu dyskusji delegaci udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi i przystąpili do wybory nowych władz.

 

Kandydat na przewodniczącego był tylko jeden – dotychczasowy przewodniczący Tomasz Woźniak i to on jednogłośnie wybrany został na kolejną, 4-letnią kadencję. Zastępcą przewodniczącego została Anetta Mielczarek, sekretarzem Marlena Danielak, a w skład zarządu weszli jeszcze: Krystian Cieślik, Jolanta Kordowiak, Agata Pawlak, Grzegorz Adamczyk i Przemysław Maślanka. Komisję Rewizyjną tworzą: przewodniczący Ryszard Kiereś, Robert Brzozowski i Sebastian Jarząbek.

Wybory nowego zarządu były też okazją do podsumowania działań ostatnich lat. A przedstawił je przewodniczący GZ LZS Wola Krzysztoporska Tomasz Woźniak.

 

W 2017 roku reprezentacje gminy Wola Krzysztoporska wzięły udział w 22 turniejach i zawodach rangi powiatowej, rejonowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej w piłkę siatkową, piłkę nożną, lekkoatletycznych, biegach przełajowych, tenisie stołowym, letnich i zimowych igrzyskach LZS itp.

 

- Zorganizowaliśmy na terenie gminy 4 festyny sportowo-rekreacyjne, 8 turniejów w piłkę nożną o mistrzostwo gminy, 4 turnieje piłkarskie o mistrzostwo powiatu oraz turnieje o mistrzostwo gminy w piłkę siatkową, w tenisie stołowym i biegi masowe z okazji Święta Niepodległości 11 listopada – informował Tomasz Woźniak.

 

W roku 2017 poza zmaganiami sportowymi reprezentacja gminy wzięła udział w 4 Ogólnopolskich Rajdach Turystycznych (Biały Dunajec, Sulejów, Zakopane i Bory Tucholskie) i 5 rajdach pieszych, rowerowych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. - Współorganizowaliśmy w 2017 roku 2 piesze rajdy turystyczne na terenie gminy Wola Krzysztoporska, tj. Pieszy Rajd na Borowską Górę i Mikołajkowy Rajd Pieszy, a w każdej z tych imprez wzięło udział prawie 200 osób – dodaje przewodniczący GZ LZS.

 

Rok 2018 był tak samo udany dla reprezentacji gminy Wola Krzysztoporska, która zajmowała czołowe miejsca w rankingu rywalizacji gmin w zakresie sportu masowego na szczeblu powiatowym i wojewódzkim (np. gmina zajęła IV miejsce drużynowo w Letnich Igrzyskach LZS Województwa Łódzkiego, III miejsce drużynowo w Halowych Igrzyskach LZS Województwa Łódzkiego).

 

- W 2018 roku wzięliśmy udział w 20 turniejach i zawodach rangi powiatowej, rejonowej, wojewódzkiej i ogólnopolskich. Zorganizowaliśmy na terenie gminy 5 festynów sportowo-rekreacyjnych, 10 turniejów w piłkę nożną we wszystkich grupach wiekowych, 2 turnieje piłkarskie o mistrzostwo powiatu oraz turnieje w piłkę siatkową i biegi masowe z okazji Święta Niepodległości. Wzięliśmy też udział w 4 Ogólnopolskich Rajdach Turystycznych (Biały Dunajec, Sulejów, Zakopane i Mielno) i 5 rajdach pieszych, rowerowych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i okolic oraz województwa. Współorganizowaliśmy również „Pieszy Rajd na Borowską Górę”, w którym wzięło udział prawie 100 osób. Gmina Wola Krzysztoporska jest od wielu lat jedną z najlepszych gmin w kraju w zmaganiach turystycznych – dodaje Woźniak.

 

W 2018 roku Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej zajęło III – IV miejsce ex aequo w ogólnopolskim konkursie pn. „100 lat Niepodległości na sportowo” za zorganizowanie festynu „Dzień sportu i rekreacji”. Konkurs zorganizowany został przez Krajowe Zrzeszenie LZS pod patronatem i przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat