Wola Krzysztoporska: Będą świętować rocznicę odzyskania niepodległości

ePiotrkowRegion Wtorek, 06 listopada 201833 3383
Na terenie gminy główne uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w niedzielę, 11 listopada w Woli Krzysztoporskiej.

O 15.30 rozpocznie je msza święta w intencji ojczyzny w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej. Później niepodległościowy korowód, do którego organizatorzy uroczystości zapraszają wszystkich mieszkańców, przejdzie sprzed kościoła przed Urząd Gminy, niosąc 30-metrową biało-czerwoną flagę. A poprowadzi go Orkiestra Dęta z Gomulina i druhowie OSP ze sztandarami, za którymi podążać będą samorządowcy, harcerze, uczniowie i wszyscy mieszkańcy, którym bliskie są patriotyczne tradycje.

Tuż przy Urzędzie Gminy odsłonięty i poświęcony zostanie obelisk z tablicą upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości.

Następnie (ok. godz. 17.00) korowód przemaszeruje do Gminnego Ośrodka Kultury, by w sali widowiskowej wspólnie odśpiewać hymn państwowy. Wystąpi także zespół wokalny Pasjonatki, po którym słowa do mieszkańców gminy skieruje wójt Roman Drozdek.

 

Na zakończenie obejrzeć będzie można muzyczno-taneczne widowisko „Dla Ciebie Polsko”, na które złożą się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu grupy Bez Kompletu, pokaz taneczny oraz recital pieśni patriotycznych w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich.


Tego samego dnia nieco wcześniej, bo o godzinie 9.00 w kościele parafialnym w Bujnach odbędzie się uroczysta msza święta, po której poświęcona zostanie pamiątkowa tablica i posadzony będzie Dąb Niepodległości.


Jeszcze wcześniej, bo już 8 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się wieczornica „Niech żyje Polska” przygotowana z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszają na nią dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej.

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

krolik ~krolik (Gość)12.11.2018 08:22

obchody się skończyły...
jak powiedział wicewójt Mieczysław Warszada
- Większość ziemi nie należała do gminy, ale mieszkańcy sprzedawali Kauflandowi pola nie tylko po to, by zarobić, ale też licząc na pracę dla młodych - mówi Mieczysław Warszada, wicewójt Woli. - Kolejni inwestorzy też nie będą mieli problemu z nabyciem ziemi.
Czyli teraz czas odstawić na bok niepodległość Polski i sprzedać ziemię, zpamiętajcie to rolnicy. Czas na sprzedawanie ziemi... z niepodległość odstawiamy na bok.
Musimy zarobić pieniądzę. Pamiętajcie o tym rolnicy.

01


podelgly ~podelgly (Gość)11.11.2018 22:23

obchody się skończyły...
jak powiedział wicewójt Mieczysław Warszada
- Większość ziemi nie należała do gminy, ale mieszkańcy sprzedawali Kauflandowi pola nie tylko po to, by zarobić, ale też licząc na pracę dla młodych - mówi Mieczysław Warszada, wicewójt Woli. - Kolejni inwestorzy też nie będą mieli problemu z nabyciem ziemi.
Czyli teraz czas odstawić na bok niepodległość Polski i sprzedać ziemię, zpamiętajcie to rolnicy. Czas na sprzedawanie ziemi... z niepodległość odstawiamy na bok.
Musimy zarobić pieniądzę. Pamiętajcie o tym rolnicy.

01


zajc ~zajc (Gość)11.11.2018 06:48

a kiedy kolejne magazyny? kiedy tereny przejęte przez obcy kapitał?

01


szarak ~szarak (Gość)10.11.2018 19:05

Lepiej budować przydomowe oczyszczalnie ścieków...w przypadku wojny, gdy zostanie zbombardowana oczyszczalnia gmina to zaleją was tony ścieków. w przypadku przydomowej oczyszczalni to nie nastapi...

01


zając z gminy Wola Krzysztoporska i zającowa ~zając z gminy Wola Krzysztoporska i zającowa (Gość)09.11.2018 10:37

a kiedy kanalizacja w całej gminie ?

01


marcel ~marcel (Gość)07.11.2018 20:15

dobrze ze jeste tam Protektor to troche ludzi Was tam odwiedza heeee.Wiocha .pl

04


gość ~gość (Gość)07.11.2018 20:02

No tak sam pomnik jest w
Wola Krzysztoporska wart 120 tys .
Dziś go wystawili ledwo stojący się na nogach ludzie
Czyli z podatników woli Krzysztoporskej

02


gość ~gość (Gość)07.11.2018 19:02

Ciągle nic o patriotyźmie, tylko biznes i biznes. A czy zatrudnienie pracowników za wschodniej granicy to też patriotyzm? Ktoś powie, że nie ma ludzi do pracy. A próbował ktoś z was przeżyć za 1800 zł i żeby wszystko było jasne też mam firmę i płace godziwe i nie dlatego, że muszę ale, że chce. NIE MYLCIE PATRIOTYZMU Z BIZNESEM bo patriotami to byli harcerze w powstaniu warszawskim. Robili to bezinteresownie dla nas wszystkich. Zrobili byście to samo?

04


wolny polak ~wolny polak (Gość)07.11.2018 18:42

A my Polacy jak zwykle bedziemy w centrum uwagi i po nas przejdzie III wojna światowa. Po co są budowane magazyny. Jako przyszłe zaplecze frontu.
Zapamiętajcie przygotowania do wojny zazwyczaj trwają 10-15 lat wcześniej. Obecnie jesteśmy na etapie budowania zaplecza logistycznego. Jeśli w pierwszym etapie front będzie na Ukrainie to zaplecze logistyczne bedzie w Polsce.
Oczywiście żeby pokonać wroga trzeba będzie bombardować to zaplecze.
Oj Majków, Rokszyce i Gomulin będą bombardowane. Oj będą będą. Nic nie zostanie.
Plus magazynów jest taki. Po wojnie będzie potrzebny materiał na odbudowę stodół. To jak blacha zostanie z magazynów to się przyda na stodoły.

05


wolny polak ~wolny polak (Gość)07.11.2018 18:26

Rosję i Chiny jest uważana za imperium Euroazji, którego wrogiem jest Anglosaska (USA i Wielka Brytania) potęga morska.
Czyli Babilon Wielki to mocarstwo Morskie czyli USA i Wielka Brytania.
Zauważmy USA prowadzi handel morski i uważa handel lądowy za swoje zagrożenie. A zatem sojusz Rosji i Chin które dążą do stworzenia handlu lądowego jest dla Babilonu Wielkiego śmiertelnym zagrożeniem.
Że sankcje wobec Rosji a szczególnie Chin wprowadzają nie tylko USA, ale także Niemcy czy Włochy. Co oznacza jedno, obecnie tworzy się sojusz przeciwko Babilonowi Wielkiemu na północy czyli Chiny i Rosja.
Jak pisałem Rosja podpisze ową deklaracje o wspieraniu imigracji ponieważ w ten sposób będzie otwarcie ściągała Chińczyków. Rosja tez chce ściągać prześladowanych białych z RPA. Dzięki napływowi ludności z Chin Rosja czy połączeniu się z Chinami powstanie nowe super potężne mocarstwo którego celem będzie też podbicie Europy.
USA rozumieją te niebezpieczeństwo. Jednak otwarcie nie mogą oni zagrozić temu sojuszowi. Dlatego chcą zadusić Rosję i Chiny sankcjami licząc na wybuch islamskiej rewolty w Rosji. Dodatkowo USA sprowadziło do UE i sprowadza nadal miliony islamistów aby zachęcić do owej rewolty islamistów w Rosji. Chiny i Rosja przejrzały tę grę i sami wykorzystują islamistów do tego aby osłabiać przyszłe tereny do podboju, wspierając po cichu ruchy prawicowe i tworzą nawet prawicowe bojówki.
Pis w mojej ocenie to partia Babilonu Wielkiego, która udaje prawicowców gdyż gdyby nie udawała tego ruchu i oficjalnie nie sprzeciwiała się przyjmowaniu islamistów (nieoficjalnie przyjmuje ona) to wpływy Rosji i Chin w Polsce były by większe.
W mojej ocenie Pis nie może podpisać tego paktu z prostej przyczyny, Polacy by przejrzeli na oczy i w zasadzie zaczęli by popierać ruchy prawicowe wspierane przez Moskwę i Pekin. Zobaczmy Pis przegrało wybory samorządowe w dużych miastach ponieważ tam ludzie zauważyli, że Pis pomimo obietnic przyjmuje islamistów i zwyczajnie nie poszli oni glosować.
W tej chwili Babilon Wielki gra o przetrwanie. A sam Trump próbuje resztki em sił upadającego Babilonu Wielkiego powstrzymać owe nowe supermocarstwo Północy o którym Bóg przepowiedział Jeremiaszowi, że zniszczy Babilon Wielki.

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat