Wójt składa skargę na starostę. Rozpatrzy ją… starosta

Strefa FMRegion Sobota, 08 maja 202149 7580
Wracamy do sprawy feralnej drogi w gminie Wola Krzysztoporska, stanowiącej objazd dla remontowanego wiaduktu drogowego w Siomkach. Jak już informowaliśmy w wyniku zwiększonego natężenia ruchu nawierzchnia drogi uległa zniszczeniu, powodując spore utrudnienia dla korzystających z niej kierowców. Wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek złożył skargę do Rady Powiatu Piotrkowskiego na działania starosty Piotra Wojtysiaka.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Podczas ostatniej powiatowej sesji wójt domagał się gwarancji naprawienia szkody i podpisania odpowiedniego porozumienia między gminą a powiatem.

- W październiku, kiedy była podejmowana decyzja o zatwierdzeniu tego projektu, przestrzegaliśmy pana starostę. Wydaliśmy negatywną opinię, prosiliśmy i zwracaliśmy uwagę. Wystosowałem kilka pism, żeby nie doprowadzić do takiego stanu, który mamy obecnie. Nasze prośby nie zostały wzięte pod uwagę. Powiem więcej, zostały zignorowane. Nie trzeba było długo czekać, bo wystarczyły dwa tygodnie, aby pojawił się ruch na tej drodze gminnej, która nie spełniała parametrów pod każdym względem. Dzisiaj mamy do czynienia z faktem wyrządzenia szkód, zarówno dla gminy Wola Krzysztoporska jak i dla właścicieli gruntów prywatnych. Po prostu asfalt był, a teraz… asfaltu nie ma. Ja nie mogę wyłożyć pieniędzy z budżetu gminy, aby naprawiać tę szkodę - mówi wójt Roman Drozdek.

Do zarzutów wójta gminy Wola Krzysztoporska odniósł się starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. - Rzeczywiście, powiat ponosi wielką odpowiedzialność za to, że realizuje przebudowę wiaduktu w Siomkach. Przyznaję, to nasza odpowiedzialność. Kiedy podejmowaliśmy to niezrealizowane od lat wyzwanie, wiedzieliśmy, że będzie to trudne. Musieliśmy wskazać jakikolwiek objazd, żeby nie stracić środków na przebudowę drogi. Gdybyśmy wówczas negocjowali, tak jak pan wójt radził, to ta droga nie byłaby zrealizowana, a pieniądze by przepadły. I pewnie wtedy też byłby winny starosta i byłaby na mnie złożona skarga. Przyznaję, to była trudna decyzja, a szkody zostaną naprawione. Dzięki temu, że tę decyzję podjęliśmy, wiadukt w Siomkach będzie przebudowany, a powiat nie stracił dofinansowania. Szkody będą naprawione, a droga zostanie doprowadzona do stanu pierwotnego - odpowiada starosta Piotr Wojtysiak.

Głos w dyskusji zabrał też krótko radny Ryszard Cieślak. - Ja uważam, że taka sytuacja nie powinna zaistnieć. Dorosłe chłopy, samorządowcy i skargi na siebie piszą… Trzeba rozmawiać. A drogę należy zrobić. Ja nie będę w tym miejscu głosował w ogóle - mówił radny. I nie głosował.

Ostatecznie Rada Powiatu Piotrkowskiego zdecydowała, że skargę wójta gminy Wola Krzysztoporska rozpatrzy… starosta.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)08.05.2021 14:53

Chałupy za miliony a na drogę nie mają parę groszy

31


go?ć_kierowca ~go?ć_kierowca (Gość)08.05.2021 12:30

Ciekawe kto nam odda za części eksploatacyjne w naszych pojazdach to jest jakaś paranoja co tam się dzieje i nie tylko tam bo w sumie każda droga aktualnie tak wygląda do Piotrkowa

43


Ale ~Ale (Gość)08.05.2021 11:36

Zbieżce się wystosujcie pozew zbiorowy na 2 miliony za uszkodzenia i teraz niech płacą

53


Nie pozdrawiam ~Nie pozdrawiam (Gość)08.05.2021 09:39

Rączka rączke myje pewnie przepływ pod stołem kasy jest w ładnych sumkach witamy w Polsce

30


Benkowski ~Benkowski (Gość)08.05.2021 09:36

Wystarczy zrobic jak w UK ze to dzielnice i miasta wyplacaja odszkodowania za zlamania i rozne uszkodzenia ciala i pojazdow i szybko znajda pieniadze na remonty nawet malych ubytkow w drogach badz chodnikach

50


Jjjj ~Jjjj (Gość)08.05.2021 09:35

Bo takie są procedury. Decyzje wydał sekretarz powiatu więc starosta musi rozpatrzyć

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat