Wójt składa skargę na starostę. Rozpatrzy ją… starosta

Strefa FMRegion Sobota, 08 maja 202149 7583
Wracamy do sprawy feralnej drogi w gminie Wola Krzysztoporska, stanowiącej objazd dla remontowanego wiaduktu drogowego w Siomkach. Jak już informowaliśmy w wyniku zwiększonego natężenia ruchu nawierzchnia drogi uległa zniszczeniu, powodując spore utrudnienia dla korzystających z niej kierowców. Wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek złożył skargę do Rady Powiatu Piotrkowskiego na działania starosty Piotra Wojtysiaka.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Podczas ostatniej powiatowej sesji wójt domagał się gwarancji naprawienia szkody i podpisania odpowiedniego porozumienia między gminą a powiatem.

- W październiku, kiedy była podejmowana decyzja o zatwierdzeniu tego projektu, przestrzegaliśmy pana starostę. Wydaliśmy negatywną opinię, prosiliśmy i zwracaliśmy uwagę. Wystosowałem kilka pism, żeby nie doprowadzić do takiego stanu, który mamy obecnie. Nasze prośby nie zostały wzięte pod uwagę. Powiem więcej, zostały zignorowane. Nie trzeba było długo czekać, bo wystarczyły dwa tygodnie, aby pojawił się ruch na tej drodze gminnej, która nie spełniała parametrów pod każdym względem. Dzisiaj mamy do czynienia z faktem wyrządzenia szkód, zarówno dla gminy Wola Krzysztoporska jak i dla właścicieli gruntów prywatnych. Po prostu asfalt był, a teraz… asfaltu nie ma. Ja nie mogę wyłożyć pieniędzy z budżetu gminy, aby naprawiać tę szkodę - mówi wójt Roman Drozdek.

Do zarzutów wójta gminy Wola Krzysztoporska odniósł się starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. - Rzeczywiście, powiat ponosi wielką odpowiedzialność za to, że realizuje przebudowę wiaduktu w Siomkach. Przyznaję, to nasza odpowiedzialność. Kiedy podejmowaliśmy to niezrealizowane od lat wyzwanie, wiedzieliśmy, że będzie to trudne. Musieliśmy wskazać jakikolwiek objazd, żeby nie stracić środków na przebudowę drogi. Gdybyśmy wówczas negocjowali, tak jak pan wójt radził, to ta droga nie byłaby zrealizowana, a pieniądze by przepadły. I pewnie wtedy też byłby winny starosta i byłaby na mnie złożona skarga. Przyznaję, to była trudna decyzja, a szkody zostaną naprawione. Dzięki temu, że tę decyzję podjęliśmy, wiadukt w Siomkach będzie przebudowany, a powiat nie stracił dofinansowania. Szkody będą naprawione, a droga zostanie doprowadzona do stanu pierwotnego - odpowiada starosta Piotr Wojtysiak.

Głos w dyskusji zabrał też krótko radny Ryszard Cieślak. - Ja uważam, że taka sytuacja nie powinna zaistnieć. Dorosłe chłopy, samorządowcy i skargi na siebie piszą… Trzeba rozmawiać. A drogę należy zrobić. Ja nie będę w tym miejscu głosował w ogóle - mówił radny. I nie głosował.

Ostatecznie Rada Powiatu Piotrkowskiego zdecydowała, że skargę wójta gminy Wola Krzysztoporska rozpatrzy… starosta.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość 7 ~gość 7 (Gość)09.05.2021 10:12

Panie Wojtysiak, nie opowiadaj pan bzdur. Objazd mógł być obok remontowanego wiaduktu, tam gdzie był w czasie jego budowy. Wystarczyło wykonać kilkadziesiąt metrów rozebranej drogi a przecież duża część istnieje. Wtedy utrudniony objazd wynosił by kilkaset metrów i łatwiej byłoby utrzymać dobrą przejezdność a nie jak obecnie kilka kilometrów. Ludzie zniszczyli sobie samochody. Zastanawiamy się nad napisaniem pozwu zbiorowego, będziesz pan płacił za uszkodzone auta tysiącom ludzi. Wystarczyło tylko trochę pomyśleć i dogadać się z właścicielem działki, ale zdaje się wszyscy, łącznie ze starostą z nazwiska macie z tym kłopoty.

52


użytkownik drogi ~użytkownik drogi (Gość)09.05.2021 09:50

Kiedy będzie oddany ten wiadukt do eksploatacji?

40


Beatrycze ~Beatrycze (Gość)09.05.2021 09:19

Żenada w tej naszej gminie. Nie robią źle, robi powiat też źle. Jak dogodzić

34


Cieślo ~Cieślo (Gość)08.05.2021 23:32

Starosto Wola przeprasza za Wójta

74


go?ć_maciej ~go?ć_maciej (Gość)08.05.2021 23:29

Ten Wójt to pogrzebie gminę w zaścianku. Na kolanach starostę przeprosić żeby chciał coś jeszcze w tej naszej gminie coś zrobić. Przecież budują dla nas

43


kabareciarz ~kabareciarz (Gość)08.05.2021 23:05

Pan Drozdek i wszystko jasne...

62


Hermit ~Hermit (Gość)08.05.2021 23:00

Ciekawe czy w szkole ktoś się odzywał do tego wójta. U nas by manto dostał za kablowanie na kolegów.

44


wieczne kłótnie ~wieczne kłótnie (Gość)08.05.2021 20:29

Panie Starosta buduj Pan drogi w Grabicy - chętnie skorzystamy i marudzić nie będziemy..nie tak jak we Woli wiecznie mają z Panem "problemy" :) Jedyna gmina w całym powiecie która wiecznie się kłóci

55


Z Mierzyna ~Z Mierzyna (Gość)08.05.2021 20:24

Cały powiat...Pełesel

32


Tryb ~Tryb (Gość)08.05.2021 19:14

Nie rozumiem to komu przebudowują ten wiadukt, chyba Mieszkańcom gminy? I jeszcze źle. Dziwne

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat