Wójt Roman Drozdek odznaczony medalem „Za Zasługi dla Policji”

ePiotrkowRegion Wtorek, 20 sierpnia 20190 2873
Wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek odznaczony został medalem „Za Zasługi dla Policji”. Odznaczenie wręczono w Łodzi podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Polskiej.
fot. KWP Łódź

Tegoroczne obchody Święta Policji (30 lipca) były niezwykle uroczyste, bowiem w tym roku mija 100 lat od powołania policji państwowej i 20 lat od powstania Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

 

Były życzenia, gratulacje i nominacje na wyższe stopnie służbowe dla policjantów, ale nie zabrakło też podziękowań dla osób, które wprawdzie nie są funkcjonariuszami, ale wspomagają działania policji. Wśród 13 osób z całego województwa łódzkiego odznaczonych medalem „Za Zasługi dla Policji” znalazł się wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. A doceniono jego zaangażowanie w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy. - Poprzez osobiste zaangażowanie i podejmowanie inicjatywy wnosi duży wkład w proces doskonalenia współpracy z komendantem miejskim w Piotrkowie Trybunalskim. Wykazuje zainteresowanie i zrozumienie dla potrzeb policji, aktywnie wspierając inicjatywy kolegialnych organów samorządowych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy – czytamy m.in. w uzasadnieniu przyznania brązowego medalu „Za Zasługi dla Policji”.

 

A materialnym wyrazem wsparcia dla policji są chociażby przekazywane od kilku lat pieniądze na patrole ponadnormatywne na terenie gminy Wola Krzysztoporska.

 

Policja doceniła także starania wójta na rzecz przywrócenia w Woli Krzysztoporskiej posterunku policji (na ten cel zabezpieczono już środki w wysokości ok. 2 mln zł, a gmina Wola Krzysztoporska nieodpłatnie przekazała działkę pod budowę obiektu).

 

Decyzję o nadaniu medalu na wniosek policji podpisał minister spraw wewnętrznych.

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

3

20


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat