Wójt Roman Drozdek dziękuje strażakom

ePiotrkowRegion Wtorek, 05 maja 20202 2535
Strażacy są zawsze tam, gdzie są potrzebni. Z okazji przypadającego w poniedziałek (4 maja) Dnia Strażaka z najlepszymi życzeniami do wszystkich druhów z terenu gminy Wola Krzysztoporska zwrócił się wójt gminy Roman Drozdek.

W dzień św. Floriana, patrona strażaków, obchodzone jest święto tych, którzy pełnią tę zaszczytną służbę. Co roku w tym czasie uroczyście dziękowano im podczas obchodów Gminnego Dnia Strażaka. Tym razem jest inaczej. - Z uwagi na epidemię koronawirusa nie ma tym razem uroczystych apeli, przemarszów, awansów i wyróżnień dla najlepszych. Nie ma, bo być nie może. Ale ważne jest, by strażacy mieli świadomość, że naprawdę jesteśmy im wdzięczni za ich codzienną pracę. Myślę, że jestem tu wyrazicielem wszystkich mieszkańców naszej gminy – mówi wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. – Chciałbym podziękować druhnom i druhom z wszystkich szesnastu jednostek OSP, którzy pokazali, że można zawsze na nich liczyć, tak ofiarnie pomagając chociażby w ostatniej akcji roznoszenia maseczek dla mieszkańców. Drodzy druhowie, jesteście filarem bezpieczeństwa gminy Wola Krzysztoporska. Współpracując z wami niespełna osiemnaście lat, dzisiaj jestem dumny, że udało się podnieść waszą rangę, udało się wykonać wiele inwestycji na waszą rzecz, podnieść poziom usprzętowienia, poprawić warunki w postaci zmodernizowanych strażnic i świetlic. Dzisiaj nie żałuję nawet jednej złotówki zainwestowanej w wasze organizacje. Trzeba dodać jednak, że żadne zdobycze techniki nie zastąpią ofiarności strażaka. Wy bronicie, chronicie, ratujecie, ale również integrujecie. Za to wszystko dziś dziękujemy! – mówi Roman Drozdek.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej) 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość ~gość (Gość)05.05.2020 07:32

W Rokszycach zmarnowano dziesiątki tysięcy złotówek kture spadły razem z sufitem podwieszanym a końca sprawy nie widać za chwile minie pełen rok. Wstyd wstyd że nie ma winnego i że do tej pory jest to nie naprawione.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat