Województwo przeznaczyło pieniądze na zabytki

Strefa FM Wtorek, 30 czerwca 202019 2582
Siedem zabytków z Piotrkowa i powiatu otrzyma dotację z budżetu województwa łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Łączna kwota to aż 404 tysiące złotych. - Wśród tych obiektów odnajdujemy piotrkowską farę. To kolejny etap prac przy ołtarzu bocznym w kaplicy św. krzyża. Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego otrzyma wsparcie na prace konserwatorskie przy starych nagrobkach na starym cmentarzu w Piotrkowie. Pamiętamy także o parafii św. Floriana w Sulejowie, co pozwoli wykonać prace restauratorskie przy zabytkowych oknach. Wsparcie dotrze także do parafii św. Piotra i Pawła w Dąbrowie nad Czarną oraz do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Skotnikach - mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

 

Pieniądze trafią też do parafii w Bogdanowie z przeznaczeniem na kościół św. Rocha w Postękalicach oraz do Gomulina do parafii pw. św. Mikołaja.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

czeki dla Polski ~czeki dla Polski (Gość)20.07.2020 14:43

Zbigniew Ziemba był pierwszy. Premier kopiuje z niego:
https://demotywatory.pl/5012349/Czeki-dla-Polski

00


gość ~gość (Gość)04.07.2020 17:18

O ile mi wiadomo to parafia w Skotnikach jest pod innym wezwaniem.........

10


kity ~kity (Gość)02.07.2020 19:53

na renowacje niech płacą Ci "katolicy" i obrońcy bardzo złych ludzi w sutannach bo ja sobie nie życze, żeby z moich pieniedzy w podatkach szły na kościół... ciemnogrodzie

01


gość ~gość (Gość)01.07.2020 11:08

Jestem za. To nasza tożsamośc i dziedzictwo narodu polskiego. Nie chcę by Polska była druga,, cora'po Francji, która nie chce i nie umie korzystać ze swojej historii, religii i wartości, tak potrzebnych współczesnemu młodemu pokoleniu...

15


PT! ~PT! (Gość)01.07.2020 22:41

czytam te komentarze o oczom nie wierze, elementarny brak wiedzy i krytykanctwo ponad miarę. Radzę poczytać i błysnąć wiedzą. Dotacje dostają zabytki, tak było i jest od wielu lat, każda dotacja może być przeznaczona tylko i wyłącznie (zgodnie z wnioskiem) na wskazany remont, renowacje. Leży to w obowiązku samorządu by takie dotacje przyznać, a następnie sprawdzić jej wykonanie i rozliczenie. To nasze dobra narodowe czy jest to kościół, kapica, pałac, zamek, czy pomniki na cmentarzu. A i nie ma to nic wspólnego z wyborami, proszę sprawdzić jak wygląda historia takich dotacji, które również przyznaje miasto, ale na zabytki w jego granicach. Co ważne, dzieje się tak uchwałą podjętą przez radnych sejmiku województwa łódzkiego, a zarząd województwa jest jej wykonawcą.

10


gość ~gość (Gość)01.07.2020 10:07

Za "wybory" już placa z naszej kasy.Czy sponsorowanie milionerów z kleru to taki sowiecki zwyczaj. Może by "wladza"pomyślała o normalnych zabytkach mało ich. Ciekawe co zrobią po przegranej w drugiej turze.

21


naTAK ~naTAK (Gość)01.07.2020 08:32

I bardzo dobrze Trzeba Ratować Zabytki a Ziemba niech pamięta, że jest z Piotrkowa a Nasza Fara to Bazylika.

26


betonPO ~betonPO (Gość)30.06.2020 17:04

Czy jak PAD przegra wybory 12 lipca 2020 to dotacje zostaną cofnięte?

95


Martyna@. ~Martyna@. (Gość)01.07.2020 00:07

Dbajmy o nasze dziedzictwo.

42


metalik metalikranga30.06.2020 16:55

Nie na zabytki,tylko na kościoły i duchownych

107