Województwo przekaże 135 tys. zł na kulturę w naszym regionie

ePiotrkowŁódzkie Środa, 07 marca 20184 3418
Poznaliśmy projekty, którym Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał dotacje w pierwszym otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych województwa łódzkiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2018 roku. Wśród nich są także te realizowane w naszym regionie.
XIII Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego

W Piotrkowie Trybunalskim najwyższe dofinansowanie przyznano na organizację XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego - Piotrków 2018. Na ten cel Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego "Agrafa" otrzyma 30 tys. zł. Ponadto 5 tys. zł przyznano VIII Międzynarodowemu Plenerowi Malarskiemu ZNANE/NIEZNANE. Okazałe środki popłyną również do Czarnocina. Tamtejsza parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zorganizuje koncert z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Na ten cel województwo przekazało 16 tys. zł.

 

W sumie Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał dofinansowania o łącznej wartości 600 tys. zł. Poniżej prezentujemy zwycięskie wnioski wraz z przyznanymi im dotacjami z pozostałych powiatów naszego regionu.

 

Powiat radomszczański:
- XIV Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Wschód-Zachód-Zbliżenia" - Radomsko 2018 (15 tys. zł),
- 40 Jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Przedborzu (25 tys. zł);

 

Powiat tomaszowski:
- VI Festiwal Poezji śpiewanej im. Juliana Tuwima w Inowłodzu wraz z gwiazdą wieczoru (25 tys. zł),
- Krzewimy Pszczelarstwo - Żelechlinek (6 tys. zł);

 

Powiat opoczyński:
- 37 Wąglański Maj Poezji w Białaczowie (7 tys. zł),
- Rewia Sztuki Ludowej - Drzewica 2018 (6 tys. zł).


Zainteresował temat?

2

6


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.03.2018 06:14

Po co ta dotacja co mało kiedyś nie było żadnych dotacji i było ekstra

30


Witek ~Witek (Gość)07.03.2018 21:25

Jak wiemy lódzkie to najgorsze dziadostwo w kraju pod każdym względem więc jakie województwo takie pieniądze i pewnie wojewoda ma więcej premii w roku niż ta dotacja wynosi

30


mom ~mom (Gość)07.03.2018 12:53

I to na cały rok ? ? ....... to mniej niż premia Wojewody Zachodniopomorskiego ........... ale wtopa ....... mam wolny i sprawny wóz drabiniasty, na tyle mamony wystarczy jeden kurs .......... i hejta - wio .....

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat