Województwo łódzkie świętuje (VIDEO)

Strefa FMŁódzkie Sobota, 08 września 20180 4490
Przez cały weekend województwo łódzkie promuje się, a to wszystko za sprawą kolejnego Mixera Regionalnego. W sobotę na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi od godziny 11.00 prezentują się lokalni wystawy. Nie zabraknie także reprezentantów regionów partnerskich czy kół gospodyń wiejskich. Podczas imprezy przygotowano wiele atrakcji, jak i konkursów. Będą animacje, degustacje, wystąpią artyści regionu łódzkiego.
fot.K.Budny

Ładuję galerię...

Mixer Regionalny to idealna okazja do tego, by każdy region województwa łódzkiego przedstawił wszystkie swoje największe walory. Już od godziny 11.00 uczestnicy imprezy mają możliwość próbowania lokalnych przysmaków oraz posłuchania regionalnej muzyki. Z powiatu piotrkowskiego swoje stanowiska mają gminy Wolbórz i Sulejów. 

 

Województwo łódzkie nie po raz pierwszy zorganizowało takie przedsięwzięcie. - W tym roku wróciliśmy do formuły 2-dniowej. Pierwszy dzień należy do samorządów czy kół gospodyń wiejskich, niedziela natomiast to zaprezentowanie zorganizowanej strony aktywności województwa, będą m.in. stowarzyszenia oraz Łódzki Dom Kultury. Z roku na rok na pewno da się zaobserwować jeszcze większą aktywność samorządów, pokazują zrealizowane przedsięwzięcia, postępującą integrację, widać pełen profesjonalizm - powiedział Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

 

Ulica Piotrkowska przez całą sobotę tętni życiem. Na stoiskach wystawców pojawiają się różne produkty, które mają jak najlepiej odzwierciedlić dany region, sprawić, by pozostał on w pamięci odwiedzających. - Na sobotnie wydarzenie przywieźliśmy wiele przedmiotów, o których wiele osób już nie pamięta, a niektórzy mogą nawet ich nie znać. Jednym z ciekawszych jest np. maglownica. Na naszym terenie jest około 1000 takich eksponatów.  Mamy np. kołowrotek, który może mieć już ponad 150 lat - mówił Zdzisław Żurek ze Stowarzyszenia Ziemi Łazowskiej, właściciel skansenu.

 

Urząd Marszałkowski przy okazji Mixera Regionalengo zorganizował także Inaugurację Kampanii Naborowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Z tej okazji odbywa się także konkurs, w którym wygrać można tzw.  dinner in the sky, a więc obiad na wysokości 50 m z możliwością podziwiania panoramy Łodzi. Aby to zrobić, trzeba odpowiedzieć na pytanie konkursowe, które przedstawia prowadzący strefę przy EC1 lub przejść jak najszybciej trzy Escape Roomy Województwa Łódzkiego. 

 

Podsumowaniem pierwszego dnia będzie wyjątkowy spektakl "Na Pozór – Tribute to Bogusław Mec", który rozpocznie się o godzinie 20.00  w Pasażu Schillera w Łodzi. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat