Województwo łódzkie atrakcyjne dla inwestorów

Strefa FM Piątek, 04 grudnia 20157 3943
Z „Raportu atrakcyjności inwestycyjnej województw – 2015” wynika, że województwu łódzkiemu udało się poprawić swój wynik sprzed czterech lat, podnosząc się o jedną ocenę atrakcyjności (jednostka przyjęta na potrzeby raportu) w sektorze inwestycji przemysłu kapitałochłonnego oraz usług dla biznesu.

Raport przygotowuje i opracowuje SGH w Warszawie na potrzeby PAIiIZ. Zawarte są w nim informacje przydatne biznesmenom planującym inwestycje w danym województwie, a także samorządom chcącym przyciągnąć kapitał zewnętrzny.

 

Ogólne wyniki raportu są pozytywne, aż siedmiu województwom (w tym łódzkiemu) udało się poprawić swoje wyniki względem ostatniego raportu. Na pierwszym miejscu od 4 lat utrzymuje się woj. mazowieckie ze względu na wysoki poziom rozwoju gospodarczego.

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mimi ~mimi (Gość)17.12.2015 10:44

chyba nie dla nas

10


gość ~gość (Gość)04.12.2015 19:09

Nieważne jaka jest prawda - ważne, żeby w mediach było dobrze. Jak tempo wzrostu gospodarczego województwa się utrzyma na obecnym poziomie, za cztery lata pewnie Szwajcarzy i Norwegowie będą do łódzkiego na saksy przyjeżdżać.

30


Ekspert ~Ekspert (Gość)06.12.2015 10:09

Łódzkie to jest inwestycyjna pustynia. Podobnie zresztą jak mazowieckie, oczywiście poza Warszawką i najbliższymi okolicami. Na północ od Nowego Dworu i na wschód od Ząbek i Sulejówka to w mazowieckim jest tragedia jeszcze większa niż na ścianie wschodniej.

10


Antoni ~Antoni (Gość)04.12.2015 20:40

Hahahaha a kto tych inwestorów widział niech się ujawni !!!

30


gość 21 ~gość 21 (Gość)04.12.2015 15:42

Łódzkie to porażajace dno na mapie zatrudnienia i zakładów pracy a bezrobocie przebija wszystkie województwa .Jakie władzy taka i gospodarka

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat