Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza na seminarium "ABC Biznesu"

ePiotrkow Poniedziałek, 21 stycznia 20196 2953
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza wszystkich chętnych do udziału w bezpłatnym seminarium "ABC Biznesu". Seminarium odbędzie się w dniach 6 - 8 lutego w godzinach 9.00 - 14.00 w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy ulicy Starowarszawskiej 4.

Ładuję galerię...

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnym seminarium pod nazwą „ABC biznesu”. Seminarium będzie poświęcone finansowo-prawnym aspektom planowania, zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.  Odbędzie się ono w dniach 6 - 8 lutego w godzinach 9.00 - 14.00 w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Piotrkowie przy ulicy Starowarszawskiej 4.

 
Spotkanie adresowane jest przede wszystkim do osób planujących uruchomienie własnej działalności gospodarczej.


Problematyka poruszana podczas seminarium została zgrupowana i zaplanowana na trzy bloki tematyczne.

W ramach bloku pod hasłem „Ja jako przedsiębiorca” (6 lutego) uczestnicy poznają między innymi kolejne kroki niezbędne do uruchomienia własnej firmy oraz przepisy związane z ochroną danych osobowych w działalności gospodarczej. Pierwszego oraz drugiego dnia odbędą się również zajęcia warsztatowe „Zostań Rockefellerem”, w trakcie których uczestnicy będą mieli możliwość dokonać samooceny pod kątem cech, zainteresowań zawodowych oraz predyspozycji w kierunku przedsiębiorczości.

Drugiego dnia seminarium (7 lutego) uczestnicy będą mieli okazję zdobyć informacje dotyczące „Instrumentów finansowego i merytorycznego wsparcia dla małej przedsiębiorczości”: zasad udzielania przez PUP dotacji i pożyczek dla bezrobotnych i poszukujących pracy oraz wsparcia realizowanego ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Z kolei trzeciego dnia (8 lutego) pracownicy piotrkowskich urzędów i instytucji (PIP, US, Sanepid, ZUS, KRUS) przekażą informacje na temat „Obowiązków przedsiębiorcy wynikających z prowadzenia własnej firmy”.

Seminarium zakończy prezentacja dobrych praktyk przedsiębiorczości mieszkańców regionu piotrkowskiego.

 

Udział w seminarium jest bezpłatny. Aby zarejestrować się na seminarium, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej: Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi oraz w siedzibie CIiPKZ). Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 
Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące spotkania można uzyskać pod numerem tel. 44 649-60-87, faks 44 647-74-01 oraz pod adresem e-mail: cizpt@wup.lodz.pl

 

pobierz plik WUP 2019.pdf

 


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.01.2019 15:45

ABC biznesu zrobili u Lysego w Bronislawowie
tak właśnie można coś planowac na przyszlosc
Żenada

30


Jimi ~Jimi (Gość)22.01.2019 09:24

Poszukiwanie kolejnych jeleni, którzy będą tyrać na opłaty. Wystarczy popatrzeć ile lokali stoi wolnych do wynajęcia bo tak się kręcą te biznesy w kraju, gdzie przeciętnie zarabia się około 2000 zł przy cenach niemieckich. Grecja okrzyknięty potężny kryzys, a ludzie tłumnie siedzą po knajpach, a u nas cały czas zielona wyspa i sukcesy gospodarcze, a knajpy i sklepy puste.

30


gość ~gość (Gość)21.01.2019 19:48

ZUS już ponad 1300

10


X2 ~X2 (Gość)21.01.2019 19:11

Propaganda sukcesu urzędasów nic więcej a w kraju wszystko upada a my staliśmy się tanią i niewolniczą siłą roboczą dla obcych korporacji

10


gość ~gość (Gość)21.01.2019 16:38

Najpierw zabierają pieniądze w podatkach, co utrudnia prowadzenie biznesu, a potem organizują szkolenie o prowadzeniu biznesu też za kasę zabraną ludziom...

20


gość ~gość (Gość)21.01.2019 16:02

I po co to wszystko skoro pracownicy tego Urzędu robią później wszystko żeby "podciac skrzydla" każdej ambitnej i chcące coś swojego zrobić osobie przekonałem się sam nie warto być ambitnym i starać się o cokolwiek z tego Urzędu te Panie są tak bardzo przemeczone i tak zdegustowane gdy ktoś za dużo pyta i czegoś od nich chcę że szok ja nikomu nie polecam

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat