Wojewódzki PSL zwraca uwagę na trudną sytuację rolników

ePiotrkow Niedziela, 14 maja 201746 8110
Bardzo trudna sytuacja rolników (według opozycyjnych polityków) była tematem konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego PSL w Łodzi. Prezes Dariusz Klimczak zwrócił uwagę na chaos w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i los ponad 100 tys. gospodarstw w województwie łódzkim, spowodowany opóźnieniami w wypłacie dopłat bezpośrednich za 2016 rok.
fot. psl.org.pl

- PiS popsuł swoje relacje ze wszystkimi w branży rolniczej, od rolnika po komisarza europejskiego- podkreślał Klimczak. Ludowcy zwrócili uwagę, że mimo, iż termin składania wniosków o dopłaty został wydłużony do 30 czerwca, to i tak jest to zbyt krótki czas dany rolnikom, którzy już mają opóźnienia w pracach polowych w związku z niesprzyjającą aurą. Ponadto wielu producentom rolnym długotrwałe opady oraz mrozy zniszczyły większość upraw. Tymczasem z danych województwa wynika, iż około 20% rolników nie otrzymało jeszcze dopłat za rok ubiegły rok.

 

-To skandal, że ogromna część rolników wciąż nie otrzymała dopłat za 2016 r., skandalem jest też przedłużenie w ostatniej chwili i dopiero po naciskach terminów składania wniosków o dopłaty za rok bieżący. Zwolniono ponad tysiąc fachowców z instytucji obsługujących dopłaty dla rolników a w ARiMR wciąż nie działa nowy system informatyczny – wyliczał przewodniczący łódzkiego Sejmiku Marek Mazur.

 

Byli pracownicy ARiMR podkreślali natomiast, że podobna sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy – wcześniej rolnicy otrzymywali dopłaty w tym samym roku, w którym złożyli wnioski.

 


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.05.2017 16:02

skierniewicka elektrociepłownia#żona#prezes - i wszystko jasne...."byli pracownicy mówią ..." czytaj - kwik świń oderwanych od koryta...

11


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)15.05.2017 23:12

Partia gumofilców zawsze była przepełniona troską. Aż ciężko uwierzyć, że istniało jakieś rolnictwo zanim PSL pojawiło się na scenie politycznej. Bo niby jak bez PSL chłopstwo było w stanie funkcjonować? Toż to chyba niemożliwe! ;)

Cytuję:
To skandal, że ogromna część rolników wciąż nie otrzymała dopłat za 2016 r


Czy system dopłat nie podważa sensu istnienia rolnictwa? Na co komu działalność, do której TRZEBA DOPŁACAĆ?
***
"Starszy człowiek w barze mlecznym
je kartofle z ogórkami
całe życie tyrał w hucie
a do huty DOKŁADALI.
Cała jego ciężka praca
wszystko było c***a warte
gdyby LEŻAŁ CAŁE ŻYCIE
mniejszą CZYNIŁBY ON STRATĘ."
- Kazik Staszewski: Jeszcze Polska.

40


Thomas Lüß ~Thomas Lüß (Gość)15.05.2017 11:44

Im wiecznie mało.A na wsi nowe domy blachą kryte.

51


abc123 ~abc123 (Gość)15.05.2017 16:09

tylko mieszczucha w tyłku strzyknie to do lekarza leci i na zwolnienie idzie a rolnik i tak musi zwierzęta obrządzić i przynajmniej 30 dni musi chorować żeby 10 zł zwolnienia na dzień dostać wszyscy na rolników jak im dobrze tylko gdyby nie rolnicy to byście chyba tynk ze ścian jedli więc nie ucina się ręki która karmi

44


Haha ~Haha (Gość)15.05.2017 18:59

W agencji wycieli teraz po wyborach doświadczonych pracowników bo z pslu byli to teraz nowicjusze mają problemy a cierpią rolnicy

21


Lola ~Lola (Gość)15.05.2017 18:38

Czy mazur i Klimek są rolnikami .. chyba nie- to co mówią o rzeczach o których nie mają pojęcia, . Tu tylko chodzi o stołki. . Całe rządy psl w naszym rejonie to taki Sycylii układ który chyba się zaczyna sypać.. bo brakuje stołków do obsadzenia w zanim za głosy
Cały psl to nic z rolnictwem niewiele ma wspólnego, zatrudnię z ramienia partii to tylko poszerzanie wpływów. .. powinno być stanowczo zabronione bo jest nieetyczne..

90


Szoki ~Szoki (Gość)15.05.2017 17:57

To ile krów na wsiach pozostawało? Skoro tak dobrze, dlaczego każdy do biedry leci po mleko, a nie rano do obory

30


97-300 97-300ranga15.05.2017 17:37

ares,mam dla ciebie złe info. wPolityce piszą cyt. - "Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności – te, o których już kiedyś wspominałem publicznie, mówię o Trybunale Konstytucyjnym jak i stanowisku prezydenta, doszliśmy do wniosku, że podtrzymamy zasadę dwóch kadencji dla osób, które pełnią funkcje jednosobowe, a więc wójtów, burmistrzów i prezydentów, ale z karencją, tzn. z odłożeniem tego na dwie kadencje. Są jeszcze inne koncepcje, ale każda z nich jednak sprowadza się do tego, że to będzie odłożone i nie wejdzie w trakcie tych wyborów
—poinformował Jarosław Kaczyński na konferencji. " - Ten podły tak przez ciebie nie tolerowany prezydent EP pan Krzysztof Chojniak będzie zmuszony przez swoich wyborców do podniesienia ci ciśnienia sprawowaniem urzędu prezydenta EP jeszcze przez szereg lat . Jak sam zauważysz pogłoski rozpowszechniane nie tylko przez ciebie okazały się fałszywe .

14


ciekawy ~ciekawy (Gość)15.05.2017 14:45

To ja już nie wiem- czy PSL popiera PIS czy nie? Jak się patrzy na lokalne układy, to naprawdę trudno się zorientować

20


aaaaaaaaaaaaaaaa ~aaaaaaaaaaaaaaaa (Gość)14.05.2017 22:31

skoro na wsi tak dobrze to dlaczego nie chcą na gospodarstwach pracować bo nie ma dni wolnych soboty i niedziele to nie łekend popołudnia również

46


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat