Wojewoda zaprasza do II edycji "Bitwy o wozy"

ePiotrkow Środa, 08 lipca 202016 2591
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji organizuje II edycję pro frekwencyjnej akcji "Bitwa o wozy". Tym razem zwycięskich gmin będzie aż 49 - po jednej na obszarze każdego dawnego województwa sprzed reformy administracyjnej w roku 1999. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński na spotkaniu ze strażakami ochotnikami z terenu byłego województwa piotrkowskiego zachęcał do wspólnej rywalizacji i włączenia się w akcję.

Ładuję galerię...

- Założenie jest takie, że w projekcie biorą udział gminy do 20 tys. mieszkańców. Tam, gdzie będzie najwyższa frekwencja na terenie dawnego województwa piotrkowskiego, tam pojedzie do OSP dofinansowanie i wóz do 800 tys. zł - mówił Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki podczas spotkania w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie. - W pierwszej turze na tym obszarze najwyższa frekwencja była w Paradyżu w powiecie opoczyńskim, czyli 70,64% i tam trafiłby wóz. Faktycznie byłe województwo piotrkowskie jest duże, więc jest to większa rywalizacja niż na przykład w dawnym łódzkim, ale jest o co powalczyć. Wielgomłyny w powiecie radomszczańskim, które miały najniższą frekwencję 57,76% to tylko 13% różnicy od lidera, też mają szansę i jest to do ugryzienia. W przypadku gmin do 20 tys. osób to nie jest dużo ludzi i jak się druhom oraz druhnom uda ich namówić, żeby poszli na wybory, to wóz będzie wasz - podkreślał wojewoda.

 

Przypomnijmy, że na dawne województwo piotrkowskie składały się gminy z obecnych powiatów: piotrkowskiego oraz częściowo bełchatowskiego, radomszczańskiego, opoczyńskiego i tomaszowskiego, a pojedyncze z łódzkiego-wschodniego, pajęczańskiego, czy nawet włoszczowskiego.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lampart ~lampart (Gość)08.07.2020 13:32

Z ostrego cienia mgły smoleńskiej wyłonił się pan termobaryczny.

52


obs. ~obs. (Gość)08.07.2020 13:32

A Antoni od Broni niezawodny. Czuwa zawsze i wszędzie i dlatego nasz Piotrków jakże Trybunalski z włościami przyległymi tak "wspaniale" się rozwija...

32


gość ~gość (Gość)08.07.2020 12:51

I łódź podwodna dla wopru w Bronisławowie

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat