Wojewoda prowadzi postępowanie w sprawie "uchwał alkoholowych". Co na to magistrat?

Strefa FM Środa, 23 maja 20186 3287
Wojewoda łódzki prowadzi postępowanie nadzorcze w sprawie trzech piotrkowskich uchwał dotyczących sprzedaży alkoholu. Wszystko przez poważne zastrzeżenia do ich treści. Na nieścisłości w uchwałach uwagę zwracał także radny Tomasz Sokalski, który zaskarżył uchwały do wojewody.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Do sprawy odniósł się także Urząd Miasta w Piotrkowie. - Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające, czyli standardowa procedura w przypadku złożenia skargi. Wojewoda na wniesienie uwag do tych uchwał ma 30 dni od dnia doręczenia naszych dokumentów do Urzędu Wojewódzkiego. Te wpłynęły 2 maja, w związku z tym wojewoda może wnieść ewentualne zastrzeżenia do 2 czerwca. Jeśli do tego czasu zastrzeżenia nie zostaną wniesione i opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego, trzy uchwały, które zostały podjęte przez radnych, wejdą w życie na początku czerwca - tłumaczy Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego piotrkowskiego magistratu.


Przypomnijmy, odnośnie pierwszej uchwały wojewoda ma zastrzeżenia do sposobu określenia ograniczeń dotyczących sprzedaży alkoholu pomiędzy godziną 23 a 6. Wojewoda odniósł się także do odległości punktów sprzedaży alkoholu od tzw. obiektów chronionych. W trzecim zawiadomieniu wojewoda analizuje kwestię zachowania procedury podjęcia uchwały.

 

Rada Miasta ma 7 dni od momentu otrzymania pism na ustosunkowanie się do przedstawionych zastrzeżeń.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.05.2018 06:45

Dziwne ze na tylu (mędrców) którzy zasiadają w tej radzie tylko Tomek zauważył te nieprawidłowości! Brawo Tamasz!!!!

32


Filozof ~Filozof (Gość)23.05.2018 21:19

Brawo dla radnego Sokalskiego. Nie znam braci Sokalskich ale widzę, że to co robią to robią z wielką pasją.

52


gość123 ~gość123 (Gość)23.05.2018 13:40

Brawo Panie Tomaszu Sokalski.

103


gość123 ~gość123 (Gość)23.05.2018 13:38

Najgorszy rząd to taki który na siłę komuś chce urządzić życie poprzez nakazy i zakazy, dotyczy się to każdego szczebla administracji. Ja już taki jeden przeżyłem ale tego już chyba nie dam rady.

102


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat