Wojewoda łódzki: sytuacja epidemiczna w woj. łódzkim jest bardzo poważna

PAP Środa, 31 marca 202120 3550
Sytuacja epidemiczna w woj. łódzkim jest bardzo poważna, ze wskazaniem na sytuację pogarszającą się. Liczba zakażeń stale wzrasta - powiedział we wtorek na spotkaniu z mediami wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.
fot. PAP

Zwrócił uwagę, że liczba przebywających w szpitalach w regionie osób chorych na Covid-19 zbliża się do 2 tys. Przypomniał, że jesienią ub. roku w szczycie drugiej fali pandemii na II poziomie leczenia szpitalnego, tych osób było 1600.

 

Dlatego, jak mówił, w szpitalu tymczasowym, który znajduje się w hali Expo w Łodzi, do piątku zwiększona będzie liczba miejsc dla chorych na Covid-19 do 272. Tym samym placówka osiągnie 100 proc. swoich możliwości. Zapewnił, że zabezpieczona został w szpitalu kadra medyczna.

 

Bocheński poinformował, iż w związku ze wzrostem osób hospitalizowanych kolejne placówki medyczne są przekształcane w placówki covidowe. Do sieci tych szpitali dołącza ponownie szpital im. Hallera w Łodzi, szpital Uniwersytetu Medycznego, placówka w Wieruszowie. Zwiększane są bazy łóżkowe w szpitalach w Skierniewicach, Łowiczu, Kutnie i Wieluniu. Oprócz tego - jak powiedział - do sieci dołączą szpitale prywatne w Łasku, Głownie, Brzezinach i szpital Bonifratrów w Łodzi.

 

"Podjąłem też decyzję o zaprzestaniu przyjmowania pacjentów do szpitala w Zgierzu, wywiezieniu pacjentów już tam się znajdujących i przywróceniu jednoimienności w tej placówce. Musi on stanowić zabezpieczenie na wypadek zwiększonej liczby hospitalizacji w najbliższych dziesięciu dniach" - powiedział wojewoda i dodał, iż nie zakłada się, aby przyrost hospitalizacji w najbliższych dniach uległ zmniejszeniu. "Może to oznaczać, że dziennie będzie przyrastało od 60 do 80 nowych osób hospitalizowanych na covid-19" - mówił.

 

Bocheński zakłada, że zarówno 272 łóżka w szpitalu tymczasowym oraz w innych placówkach, które zostały przekształcone, jak i szpital zgierski będą stanowiły bezpieczny bufor.

 

Jednocześnie podkreślił, że w takich łódzkich placówkach jak szpital im. WAM, Centralny Szpital Kliniczny czy Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki nie będzie łóżek covidowych. To są - jak podkreślił - placówki, które muszą stale zabezpieczać wysokospecjalistyczną opiekę medyczną.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o kolejnych potwierdzonych 20 870 przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 461 osób. Najwięcej nowych przypadków potwierdzono na Mazowszu - 3572 i na Śląsku - 2812. W Łódzkiem - 1290. 

 

Autor: Jacek Walczak


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pacjent ~pacjent (Gość)31.03.2021 16:46

A teraz Fisiak powiedział, że leczenie amantadyną jest przestępstwem!! Zastraszają kolejnych lekarzy!! Co nas czeka jeżeli jeszcze wydadzą zakaz wykonywania zawodu dr W. Bodnarowi? Czy czeka nas ulica?? w Jego i naszej obronie?

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat