Wojewoda łódzki: sytuacja epidemiczna w woj. łódzkim jest bardzo poważna

PAP Środa, 31 marca 202120 3796
Sytuacja epidemiczna w woj. łódzkim jest bardzo poważna, ze wskazaniem na sytuację pogarszającą się. Liczba zakażeń stale wzrasta - powiedział we wtorek na spotkaniu z mediami wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.
fot. PAP

Zwrócił uwagę, że liczba przebywających w szpitalach w regionie osób chorych na Covid-19 zbliża się do 2 tys. Przypomniał, że jesienią ub. roku w szczycie drugiej fali pandemii na II poziomie leczenia szpitalnego, tych osób było 1600.

 

Dlatego, jak mówił, w szpitalu tymczasowym, który znajduje się w hali Expo w Łodzi, do piątku zwiększona będzie liczba miejsc dla chorych na Covid-19 do 272. Tym samym placówka osiągnie 100 proc. swoich możliwości. Zapewnił, że zabezpieczona został w szpitalu kadra medyczna.

 

Bocheński poinformował, iż w związku ze wzrostem osób hospitalizowanych kolejne placówki medyczne są przekształcane w placówki covidowe. Do sieci tych szpitali dołącza ponownie szpital im. Hallera w Łodzi, szpital Uniwersytetu Medycznego, placówka w Wieruszowie. Zwiększane są bazy łóżkowe w szpitalach w Skierniewicach, Łowiczu, Kutnie i Wieluniu. Oprócz tego - jak powiedział - do sieci dołączą szpitale prywatne w Łasku, Głownie, Brzezinach i szpital Bonifratrów w Łodzi.

 

"Podjąłem też decyzję o zaprzestaniu przyjmowania pacjentów do szpitala w Zgierzu, wywiezieniu pacjentów już tam się znajdujących i przywróceniu jednoimienności w tej placówce. Musi on stanowić zabezpieczenie na wypadek zwiększonej liczby hospitalizacji w najbliższych dziesięciu dniach" - powiedział wojewoda i dodał, iż nie zakłada się, aby przyrost hospitalizacji w najbliższych dniach uległ zmniejszeniu. "Może to oznaczać, że dziennie będzie przyrastało od 60 do 80 nowych osób hospitalizowanych na covid-19" - mówił.

 

Bocheński zakłada, że zarówno 272 łóżka w szpitalu tymczasowym oraz w innych placówkach, które zostały przekształcone, jak i szpital zgierski będą stanowiły bezpieczny bufor.

 

Jednocześnie podkreślił, że w takich łódzkich placówkach jak szpital im. WAM, Centralny Szpital Kliniczny czy Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki nie będzie łóżek covidowych. To są - jak podkreślił - placówki, które muszą stale zabezpieczać wysokospecjalistyczną opiekę medyczną.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o kolejnych potwierdzonych 20 870 przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 461 osób. Najwięcej nowych przypadków potwierdzono na Mazowszu - 3572 i na Śląsku - 2812. W Łódzkiem - 1290. 

 

Autor: Jacek Walczak


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Belus ~Belus (Gość)02.04.2021 19:34

Dziś na mszy w Moszczenicy Ok 300 osób , masakra

01


Bjnn ~Bjnn (Gość)02.04.2021 05:59

Nic się nie robi w marketach tłumy ludzi przy kasach kolejki a szczepień dla kasjerek nie ma może ktoś w końcu o nich pomyśli

01


dziwne ~dziwne (Gość)01.04.2021 09:37

prof MARIA GERSDORF leczyła się amantadyną sprowadzoną z niemiec ,czyli nie tylko dr BODNAR leczy ,jest cos na rzeczy ,na polsacie oglądałem jak /konsultant/ -/wił się jak piskorz/ żeby nie potwierdzić ,dlaczego lekarze nie leczą tylko ,,,telefon -tlen -respirator ? a co doktorzy ,,,CI PRAWDZIWI na to ?

50


magic. ~magic. (Gość)01.04.2021 10:39

Pisowcy nawet szczepień przeprowadzić nie potrafią. Zero ambicji i honoru, nawet nie potrafią honorowo podać się do dymisji. Polacy gońcie tę antypolską bandę. Wstyd mieć taki rząd z takimi doradcami.

20


antys. ~antys. (Gość)01.04.2021 08:58

Polska wysłała do Brukseli 3500 sztuk szczepionek angażując do szczepienia polskie służby medyczne. Narodzie obudź się antypolski rząd pozbawił 3 500 osób możliwości zaszczepienia liżąc tyłki Natowcom. W Polskim Państwie Podziemnym dla takich "polaków" kara była jedna.

21


Anna Maria ~Anna Maria (Gość)31.03.2021 08:24

Może antyszczepionkowcom z fb kwestionującym istnienie pandemii proponować wolontariat w szpitalach. Jakiś gość ostatnio wparował do szpitala i chodził sobie po onkologii. Dać mu angaż, skoro pandemii nie ma według niego!

138


pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)31.03.2021 23:19

Cytuję:
Sytuacja epidemiczna w woj. łódzkim jest bardzo poważna


Nie, nie jest.

Cytuję:
Liczba zakażeń stale wzrasta


Im więcej testów, tym więcej "zakażeń". Dobierając odpowiednio ilość testów po prostu kreujecie "pandemię". To jest OSZUSTWO!

Cytuję:
Bocheński poinformował, iż w związku ze wzrostem osób hospitalizowanych kolejne placówki medyczne są przekształcane w placówki covidowe.


Problem w tym, że pacjentów "z covidem" w szpitalach się nie leczy. Leżą, aż im samo przejdzie, a jak się pogarsza, to podłączają pod tlen, albo respirator. To nie jest leczenie. Twierdzenie, że na tą chorobę nie ma leków, jest kłamstwem. Lekarzom i szpitalom taka sytuacja pasuje, bo lekarze dostają kasę ekstra za pracę z pacjentami "covidowymi", a szpitale mają płacone ekstra za przyjmowanie takich pacjentów, a nawet za samą gotowość do ich przyjęcia.
Po prostu służba zdrowia została przekupiona (ta kasa ekstra to nic innego jak łapówka za udział w tym przekręcie) i dzięki temu "pandemia" może trwać.
Zastanawia mnie też to, co widać na zdjęciu. Czy umieszczanie flagi narodowej na kagańcu nie jest jej profanacją? Jeśli umieszcza się flagę na "środkach ochronnych", to może i na prezerwatywach zaczniecie ją drukować? Bardzo mi się to nie podoba.
Przestańcie niszczyć Polskę.

40


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)31.03.2021 21:59

Ten kolo to jest chory, ale psychicznie

10


dziwne ~dziwne (Gość)31.03.2021 13:25

dlaczego nie leczy się amantadyną ,jeżeli to jest skuteczne ? czy chodzi o to że to jest tanie i bez patentów ? czy o zaszczepienie 1 ,,2 ,,3,,, i którąś tam dawką specyfiku ? pytań coraz więcej ,komu zależy na nie leczeniu tylko szczepieniu ? po wystapieniu dr BODNARA nasuwa mi sie coraz więcej watpliwości i pytań ,,,,,,,,,,,,,,,

82


może ~może (Gość)31.03.2021 08:03

a może tak iści śladami dr. BODNARA ? z 3 tys leczonych pacjentów nikt nie zmarł ? tylko on LECZY ,nie kieruje telefonicznie na tlen i respirator

142


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat