Wojewoda łódzki o sytuacji epidemicznej w województwie

Łódzkie Wtorek, 20 października 20207 3878
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński przedstawił obecną sytuację epidemiczną na terenie województwa łódzkiego, poinformował dziennikarzy o stanie przygotowania służby zdrowia, a także zaznajomił przedstawicieli mediów z planami działań na najbliższą przyszłość.

- Decyzje, które wejdą w życie w najbliższych dniach spowodują, że w województwie łódzkim będzie dostępnych 1200 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, to zostanie podjęta przeze mnie decyzja o przekształceniu kolejnych oddziałów - powiedział Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

 

Podczas konferencji zaznaczył także, że osoby niezakażone koronawirusem, natomiast z innymi dolegliwościami zdrowotnymi, też mogą czuć się bezpiecznie.

 

- Pacjenci chorujący na inne schorzenia niż COVID-19 są także bardzo poważnie brani przez nas pod uwagę. Na terenie województwa łódzkiego, mamy szpitale świadczące usługi medyczne o najwyższym poziomie. Pracują tam jedne najlepszych kadr medycznych w Polsce. Placówki takie jak m.in.: ICZMP czy CKD nie będą przekształcane w szpitale covidowe - dodał wojewoda łódzki.

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bdt ~bdt (Gość)20.10.2020 14:18

Panie Wojewodo, proszę zobaczyć dzisiejszą kolejkę do wymazów w Piotrkowie a nie przekazywać pisopropagandy. Wstyd.( ale czy pisowcy mają wstyd ?)

81


srovid ~srovid (Gość)20.10.2020 19:06

Jest epidemia dodatnich testów, a nie choroby. Gdyby dokładnie te same testy robiono w sezonach grypowych w latach poprzednich, to też mielibyśmy całą masę pozytywnych. A przecież oficjalnie ten wirus pojawił się w Polsce dopiero w tym roku!

45


gość_wry ~gość_wry (Gość)20.10.2020 19:02

Jeśli nowa ustawa ma chronić lekarzy przed odpowiedzialnością to państwo powinno wziąść odpowiedzialność na siebie!
Dlatego my mamy cierpieć a nikt nie odpowie za to?

40


gość_pacjent ~gość_pacjent (Gość)20.10.2020 13:23

Co ten facet bredzi właśnie dziś w nocy zderzyłam się że służba zdrowia oni leczą tylko covid resztę mają w czterech literach nawet prywatnie jest problem owszem wymrzemy tyle że nie na ten dochodowy wirus dla szpitali ale na inne choroby na które aktualnie nie udziela się pomocy to jest jedno wielkie oszustwo covid owszem jest umiera ba niego 9 osób a reszta na nieleczone choroby z pozytywnym testem ktoś za to kiedyś mam nadzieję odpowie przed trybunalem

91


Kazik ~Kazik (Gość)20.10.2020 11:07

Gdzie te kadry na wysokim poziomie pytam się bo puki co totalny bałagan do POZ jak już sie dodzwonisz po dwóch dniach to cię łączy z lekarzem tylko problem w tym ,ze wisisz pół godziny na łączu a lekarz jak się nie odezwał i koniec na tym. Dlaczego w niektórych przychodniach lekarz może zadzwonić do pacjenta bo w mojej przychodni na Rzemieślniczej puki co jest totalny bałagan może wreszcie NFZ by się tym zajął i zrobił tam porządek

71


cynik ~cynik (Gość)20.10.2020 09:14

Niesamowite. Nie ma to jak chorować....w województwie łódzkim. Jak nie wyniosą Cię przodem to tyłem na pewno. Ale ważne ,że wyniosą.

111


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat