Wojewoda łódzki: apeluję o powrót do kontroli stanu zdrowia

PAPŁódzkie Czwartek, 17 czerwca 202116 1842
Tak dobrej sytuacji epidemicznej w woj. łódzkim nie było od roku. Apeluję do wszystkich o powrót do kontroli swojego stanu zdrowia u lekarzy rodzinnych – powiedział w środę PAP wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Wojewoda tłumaczył, że należy skorzystać z tego, że pandemia powoli ustępuje i powrócić do normalnej kontroli zdrowia.

 

"Tak dobrej sytuacji epidemicznej w woj. łódzkim nie było od roku, dlatego przywracamy normalność we wszystkich placówkach szpitalnych, które w czasie nieepidemicznym nie mają oddziałów zakaźnych" – oświadczył Bocheński.

 

"Jednocześnie apeluję do wszystkich o powrót do kontroli swojego stanu zdrowia u lekarzy rodzinnych i specjalistów oraz o zaplanowanie i korzystanie ze szczepień" – podkreślił.

 

W województwie na 1369 łóżek covidowych zajętych jest 250, a z 224 respiratorów dla pacjentów z COVID-19 wykorzystuje się teraz 46.

 

W Łódzkiem przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 podano dotąd ponad 1,6 mln osób– poinformowano w poniedziałek na o stronach rządowych. Całkowicie zaszczepionych jest 624 tys. mieszkańców regionu.

 

W kraju ogólna liczba szczepień przekroczyła 25 mln, a całkowicie zaszczepionych jest w Polsce ponad 10,2 mln osób.

 

W środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 241 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 23 w regionie łódzkim. (PAP)


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)17.06.2021 08:59

...Niemieckie władze ostrzegają przed hantawirusami. Według Związkowego Urzędu Zdrowia w Badenii-Wirtembergii wszędzie tam, gdzie żyją norniki, czyli małe gryzonie podobne do myszy, "ponadprzeciętna liczba" osób może zakazić się tym wirusem powodującym chorobę z objawami grypopodobnymi. Od początku roku hantawirusem w Niemczech zakaziły się już 894 osoby...
Zaczynacie się już bać? Ciekawe jakie wirusy przenoszą pchły i pluskwy, bo o kleszczach już co nieco wiadomo, ale nie tak całkiem do końca. A w kolejce całe tysiące innych gatunków.

71


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)17.06.2021 22:56

Cytuję:
Tak dobrej sytuacji epidemicznej w woj. łódzkim nie było od roku.


Od początku pLandemii już cały czas będzie "sytuacja epidemiczna". Raz lepsza, raz gorsza, ale cały czas.

Cytuję:
Apeluję do wszystkich o powrót do kontroli swojego stanu zdrowia u lekarzy rodzinnych


A nie mógł apelować do lekarzy, aby się nie zamykali przed pacjentami? Od teleporad to były wróżki na telefon.
Czasami lepiej jest milczeć, Panie Bocheński...

70


Baas ~Baas (Gość)17.06.2021 21:57

On to może zapelowac do własnej głowy żeby poddać się do dymisji

30


Żenada ~Żenada (Gość)17.06.2021 21:57

Pisowskie gadanie. Służba zdrowia jest w tragicznej sytuacji a pisowscy instruktorzy,narciarscy od maseczek mają się wyśmienicie

30


smutne ~smutne (Gość)17.06.2021 13:11

Napędzanie na zaszczepianie się p. wojewodo.

41


Kazik ~Kazik (Gość)17.06.2021 07:20

Gdzie był rok temu nagle się obudził?

72


sędk. ~sędk. (Gość)17.06.2021 08:37

Zobaczymy czy to tylko zakłamana propaganda w stylu pis, czy być może wyjdzie coś pożytecznego dla zwykłych pacjentów, którym władza pis oferowała dotychczas teleporadę, telegazetę i paracetamol oraz ostatecznie miejsce w szpitalu covidowym i przeważnie pewną smierć.

63


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)17.06.2021 09:46

Cisza przed burzą - czekamy na jesień i końcówkę roku - wtedy się okaże czy te wszystkie szczepionki cokolwiek pomogły czy jednak zostaliśmy zmanipulowani ...

42


perfidność ~perfidność (Gość)17.06.2021 09:40

Cenzorze może popracujesz nad jakimś pożytecznym artykułem zamiast blokować wolność słowa? Czy w/g ciebie, ci którzy w białych rękawiczkach obrażają inteligencje ludzi to nie łamią zasad w internecie, tylko im piszecie artykuły na zamówienie, brak honoru i jeden wielki wstyd.

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat