Woda w Łękach Szlacheckich warunkowo zdatna do spożycia

ePiotrkowRegion Czwartek, 12 lipca 20183 3592
Problem z wodą w gminie Łęki Szlacheckie. Ostatnie badanie wody w wodociągu publicznym w Łękach Szlacheckich dało negatywny wynik. Stwierdzono przekroczoną ogólną liczbę mikroorganizmów w 22 stopniach Celsjusza po 72 godzinach.
fot. pixabay.com

- Po pobraniu próbek okazało się, że nadal nie ma poprawy jakości wody. Kolejnym etapem naszych działań będzie wszczęcie postępowania egzekucyjnego, które ma wymusić na producencie wykonanie obowiązku wynikającego z wydanej przez nas decyzji, czyli doprowadzenie wody do właściwego stanu. Woda nadaje się do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, owoców i warzyw oraz mycia naczyń, jednak trzeba ją uprzednio przegotować. Do celów sanitarno-bytowych może być używana bez ograniczeń - powiedziała nam Zofia Nolberek, kierownik sekcji higieny komunalnej w piotrkowskim sanepidzie.

 

Kolejną kontrolę sanepid przeprowadzi po otrzymaniu raportu od producenta wody kiedy zakończy on już działania naprawcze. Póki co zredukowana została zawartość manganu, którego wcześniej też było za dużo. Problem z wodą w gminie Łęki Szlacheckie występuje już od pewnego czasu, o czym informowaliśmy już wcześniej. Dotyczy on mieszkańców miejscowości: Łęki Szlacheckie, Ogrodzona, Huta, Lesiopole, Stanisławów, Felicja, Dobreniczki, Dąbrowa, Dobrenice oraz Górale.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.07.2018 00:47

Tu wiecznie są problemy z wodą. Ile można?

20


Witek ~Witek (Gość)12.07.2018 22:14

Więcej gnojowicy na pola woda będzie smaczniejsza

50


gość ~gość (Gość)12.07.2018 14:41

A no... Wójt zamiast zadbać o rzeczy które są ważne i podstawowe to zajmuje się pierdolami- organizowaniem wycieczek dla pracowników. Dobrze że ta kadencja dobiega powoli końca- miejmy nadzieję że to pierwsza i ostatnia jego kadencja.

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat