Woda w gminie Moszczenica nadal nie nadaje się do picia

Strefa FMRegion Środa, 27 lutego 20198 4050
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, na podstawie wyników badań, stwierdził obecność bakterii grupy coli w wodociągu Baby w gminie Moszczenica. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu.

Wodociąg Baby zaopatruje miejscowości: Baby, Kiełczówka, Raciborowice, Moszczenica (posesje przy ul. Kolejowej) oraz Pomyków (od Bab). W celu zapewnienia mieszkańcom dostępu do wody, przełączono zasilanie wodociągu Baby na inne ujęcia - w Srocku i Moszczenicy. Dostarczana woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu (minimum 2 minuty!) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mech ~mech (Gość)28.02.2019 23:20

A świnie będą miały gniazda OBD.

20


Komitet protestacyjny ~Komitet protestacyjny (Gość)28.02.2019 23:12

W gminie Moszczenica jest ZDECYDOWANY PROTEST SPOŁECZEŃSTWA PRZECIWKO BUDOWIE TAKIEJ ŚWINIARNI ! Nie życzymy sobie w naszym sąsiedztwie lokalizacji zakładów produkcji zwierzęcej metodami, które przez cały cywilizowany świat zostały uznane za daleko niewłaściwe i słusznie. Zachód już się obudził i odstępuje od tego typu przedsięwzięć. Tamte władze nie wiedzą tylko, co zrobić z tymi zakładami, które już istnieją. Ale to tylko kwestia czasu. Nie dopuścimy do powielania u nas ich błędów i borykania się kiedyś z tymi samymi problemami. Jeżeli któryś z ministrów, posłów, samorządowców czy urzędników popiera tę metodę produkcji żywca, to znaczy, że nie do końca jest uświadomiony co do szerokiego spektrum negatywnego oddziaływania na środowisko, ludność, a także na jakość samego mięsa.

30


gość ~gość (Gość)28.02.2019 20:59

a myslicie że w Moszczenicy jest lepiej? Nie można zamknąć wszystkich ujeć wody

41


goscc ~goscc (Gość)28.02.2019 06:06

A ma powstać w Babach świniarnia na 10 tyś. a docelowo 40 tys. świn .to wtedy z kranu w moszczenicy będzie leciała gnojowica. Może nawet wystarczy dla piotrkowian.

50


gość ~gość (Gość)27.02.2019 22:50

Zgadzam się 1000%

30


estetka ~estetka (Gość)27.02.2019 17:45

I co wy na to, chłopki-roztropki? Ileście tego lali i gdzie, że dotarło do studni jednej z najgłębszych w powiecie? Ale przecież pieniądze nie śmierdzą - to wasze ulubione zawołanie, o schabowym. Wójcie, trzeba obciążyć tych pseudohodowców podwórkowych kosztami przywrócenia czystości ujęcia. Mam nadzieję, że ktoś zacznie kontrolować co oni wyprawiają, bo jeśli nie, to sąsiedzi w końcu wezmą sprawy w swoje ręce.

120


gość ~gość (Gość)27.02.2019 13:54

Gnojowica dotarła do wody.

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat